Kampania na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami

Od 4 czerwca do 25 września 2016 Fundacja Eudajmonia zaprasza do udziału w projekcie "Oswoić nieznane – kampania informacyjna na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami". Fundacja zaprasza do udziału w symulacjach różnych rodzajów niepełnosprawności – do wspólnego doświadczania, nauki i zabawy. Symulacje będą się odbywały w weekendowe popołudnia w różnych parkach, zieleńcach i na skwerach Wrocławia.

Od maja 2016 r. rozpoczęła się kampania informacyjna na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i przeciwdziałaniu dyskryminacji tej grupy społecznej pod nazwą: „Oswoić nieznane – kampania informacyjna na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami”. Kampania jest współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przekazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu (www.mops.wroclaw.pl).

Główny cel to kształtowanie postaw społecznych sprzyjających integracji osób z niepełnosprawnościami i przeciwdziałanie ich dyskryminacji – który ma zostać osiągnięty poprzez realizację dwóch zadań:
Dolnośląskiego Konwentu Regionalnego organizacji i środowisk osób z niepełnosprawnościami SAMODZIELNOŚĆ – NIEZALEŻNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ;
Dwudziestu symulacji na temat niepełnosprawności, które będą odbywały się w terminie od 04.06.2016r. do 25.09.2016r. Kampania dołącza również do akcji Parki Europejskiej Stolicy Kultury 2016, dlatego symulacje będą odbywały się m.in. w dziesięciu parkach, zieleńcach i na skwerach we Wrocławiu. Szczegółowy harmonogram symulacji wraz z miejscem ich realizacji będzie zamieszczany na bieżąco na stronie www.eudajmonia.pl – zapraszamy wszystkich do jej śledzenia i uczestniczenia w symulacjach.

Dolnośląski Konwent Regionalny organizacji i środowisk osób z niepełnosprawnościami SAMODZIELNOŚĆ – NIEZALEŻNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ odbędzie się 07.06.2016r, w godzinach 10.00 – 15.00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3, ul. Legnicka 65 we Wrocławiu.

 

W weekend, 04 – 05.06.2016 r. organizatorzy zapraszają wszystkich na Polanę na Karłowicach (al. Kasprowicza 45). Od 14.00 do 20.00 będzą tam prowadzić dla Was symulacje różnych rodzajów niepełnosprawności i wspólnie z Wami bawić się, uczyć i doświadczać. Znajdziecie ich przy Pawilonie Parków Europejskiej Stolicy Kultury.

http://eudajmonia.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial