Kolejne dwa złota w Rio!

Maciej Sochal w swojej koronnej konkurencji jaką jest rzut maczugą (odpowiednik rzutu oszczepem dla osób, które nie są w stanie go utrzymać) zdobył złoty medal z wynikiem 33.91m.
To trzeci złoty medal dla Polski na Paraolimpiadzie.
Maciej Sochal wcześniej w Rio zajął czwarte miejsce w pchnięciu kulą, a w czerwcu pobił rekord świata w rzucie maczugą podczas mistrzostw Europy we włoskim Grosseto. Posłał wtedy maczugę na odległość 37,19 m.

Mamy również czwarte złoto. Natalia Partyka łatwo wygrała finałowy mecz z Chinkà Qian Yang 3:0. Z tą samą zawodniczką Natalia walczyła w finale 4 lata temu w Londynie. Natalia po raz czwarty z rzędu została mistrzynią paraolimpijską w tenisie stołowym (klasa 10).

Lekkoatleci:

Daniel Pek obronił na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio srebrny medal, zdobyty cztery lata wcześniej w Londynie. Był drugi w biegu na 1500 m w kategorii T20, zawodników z lekką niepełnosprawnością intelektualną.

Katarzyna Piekart nie obroniła złota z Londynu w rzucie oszczepem, ale , zdobyła jednak brązowy medal (kat. F45/46 – niesprawność jednej z rąk).

W finale 400m kobiet kategorii T20 pobiegła Barbara Niewiedział, rekordzistka świata na tym dystansie. Mimo że upadła na linii mety to jednak dzięki temu upadkowi utrzymała się na trzeciej pozycji z czasem 58.51 i zdobyła brązowy medal.

Tenisiści:

Brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w Rio wywalczył tenisista stołowy Piotr Grudzień, startujący w klasie 8.

Srebro w tenisie stołowym (klasa 2, zawodnicy grający na wózkach) zdobył Rafał Czuper.

Tenisistka stołowa Karolina Pęk wygrała mecz o trzecie miejsce z Brazylijką Danielle Rauen i zdobyła dla Polski brązowy medal.

We wtorek Polacy zdobyli osiem krążków i wskoczyli na 14 miejsce w klasyfikacji generalnej.