Kolorowe zagadki – nauka poprzez zabawę

Serwis kolorowezagadki.pl dostarcza przede wszystkim materiały do pracy z dziećmi z zespołem Downa. Pod kątem ich potrzeb zostały stworzone ćwiczenia, gry i zabawy zamieszczone w serwisie. Jednakże zawartość portalu oraz sposób prezentacji treści są atrakcyjne nie tylko dla grupy docelowej ale również dla dzieci lubiących zabawy edukacyjne. Niektóre ćwiczenia mogą być świetną zabawą dla przedszkolaków, a inne będą doskonałym uzupełnieniem edukacji wczesnoszkolnej.

Na stronie można znaleźć różnorodne ćwiczenia i zabawy. Zostały one podzielone na sześć działów: "gry", "zabawy językowe", "zabawy logiczne i matematyczne", "dziecko w społeczeństwie", "biblioteka zdjęć" oraz "dziecko poznaje świat".

Dzieci, które mają porblemy z wysławianiem się mogą poćwiczyć prawidłową wymowę korzystając z obszernej i udźwiękowionej „biblioteki zdjęć”. Ciekawe i piękne graficznie „zabawy językowe” pozwolą poćwiczyć nie tylko umiejętności związane z językiem polskim, ale również z wiedzą o świecie. „Zabawy logiczne i matematyczne” rozwijać będą umiejętność logicznego myślenia, a także znajomość liczb. Program wzbogacono również o ciekawe zagadki obrazkowe, które zawarte są w części „dziecko poznaje świat”, jak również o proste gry, które wyrabiają w dzieciach spostrzegawczość.

Aby dzieci były motywowane do dalszej pracy, ćwiczenia zostały tak zaprojektowane, aby po każdej prawidłowo udzielonej odpowiedzi następowała pochwała słowna lub ciekawa animacja nagradzająca.

Serwis Kolorowe Zagadki wyróżnia się swym kolorowym opracowaniem graficznym. Dzięki ładnym, kolorowym obrazkom, dzieciom łatwiej będzie przykłuć uwage przy wykonywaniu wybranych zadań. 

Ceny za korzystanie z programu dostępne są na stronie w "Strefie rodzica".

fot. kolorowezagadki.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial