Łyżki od opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych

Akcja opiekunów – WYŚLIJ ŁYŻKĘ do Premier Beaty Szydło! polega na wysłaniu przez opiekunów dorosłych niepełnosprawnych na ręce premier Beaty Szydło 23 i 24 maja łyżek, które mają symbolizować ich trudną sytuację. 

Jest to część protestu, w ramach którego opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych domagają się takich samych pieniędzy jakie dostają ci, którzy zajmują się chorymi nieletnimi. Osoby zajmujące się dziećmi dostają 1300złotych miesięcznie, a opiekunowie dorosłych 520 złotych.

Mija 18 miesięcy od orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, w którym stwierdzono, że uzależnienie świadczenia pielęgnacyjnego dla opiekuna dorosłej osoby z niepełnosprawnością od wieku, w którym powstała niepełnosprawność podopiecznego, jest niezgodne z konstytucją.
Opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych przypominają, że przepisy te zaskarżyli do Trybunału Konstytucyjnego w 2013 roku posłowie PiS.

Ogłoszenie akcji:

UWAGA WO! ROBIMY AKCJĘ! PROSZĘ CZYTAĆ DOKŁADNIE I DO KOŃCA!
Akcja dość prosta i niedroga.
Wysyłamy łyżkę na oficjalny adres Premier Beaty Szydło. Do łyżki dołączamy list, który drukujemy (przepisujemy) i wkładamy do tej samej koperty! (List znajduje się na dole wpisu).
Wysyłka: list polecony Poczta Polska do 350 gramów to 4,20 zł, koperta bąbelkowa to ok. 2,50 zł, potwierdzenie odbioru (żółta karteczka) – 2 zł – więc koszty do przełknięcia i to zapewne dla wielu. Roboty i zachodu też niewiele.
Łyżka spokojnie mieści się w najniższej wadze i gabarycie A listu poleconego.
Koperta bąbelkowa: niewielka, typ: C/13 – 15 x 21 cm (wystarczy). Przesyłka prosta w realizacji i bezpieczna z punktu widzenia Poczty Polskiej.
Łyżkę należałoby zawinąć w miękki papier lub gazetę, bo nie leży płasko w kopercie, odstaje i mogłaby przebić bąbelki oraz kopertę i zaginąć bez śladu.

UWAGA! UWAGA! UWAGA!
Łyżki wysyłamy wszyscy razem w dniach 23 i 24 maja!!! Nie wcześniej i nie później! Mamy nadzieję, że domyślicie się dlaczego.
Bardzo prosimy, żeby przed zapakowaniem zrobić zdjęcie zaadresowanej do Pani Premier koperty z np. wystającą łyżką (tak, żeby było widać co wysyłamy) i przesłać zdjęcie do Danusi na adres: didi282@wp.pl
SWÓJ ADRES WPISUJEMY JUŻ PO ZROBIENIU ZDJĘCIA!
_______________________________
ADRES DO PANI PREMIER:

Beata Szydło
Kancelaria Prezesa R. M.
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

Treść listu dostępna na: https://www.facebook.com/events/180161375713576/

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/WODON/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial