Medale polskich parabadmintonistów na ME

Końcem października w holenderskim Beek rozegrano jubileuszowe 10 Mistrzostwa Europy w Parabadmintonie. Polacy byli w gronie pretendentów do medalu w klasie SU5 i SS6.

W klasie SU5 występuje aktualny wicemistrz świata Bartłomiej Mróz (MMKS Kędzierzyn-Koźle), a w klasie SS6 Maria Bartusz (UKS Victoria Domecko), podwójna brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata.

W Mistrzostwach wzięło udział 143 parabadmintonistów z 21 krajów, a wśród nich reprezentacja Polski składająca się z sześciu zawodników. Z wyjątkiem klasy WH2, swoich przedstawicieli mieliśmy we wszystkich pozostałych pięciu klasach parabadmintona.

Awans do etapu pucharowego uzyskał wózkarz, Jakub Sikorski (MMKS K-K) w grze mieszanej z Austriaczką Henriett Koosz, Bartłomiej Mróz i Maria Bartusz.

Jakub z Henriett po 3-setowym pojedynku przegrali walkę o ćwierćfinał z mikstem niemieckim David Holz / Elke Rongen 21-13, 20-22, 21-16. W sobotę 29 października już było pewne, że Maria Bartusz wróci z Beek z dwoma brązowymi medalami: w singla i miksta. O medal w singla Maja stoczyła 3-setowy mecz z Emmą Farnham z Irlandii wygrywając 21-12, 18-21, 21-18. W miksta jej partnerem był Anglik Isaac Dalglish, z którym Maja pokonywała rywali w dwóch setach aż do półfinału.

Klasę SU5 zdominowali dwaj zawodnicy: Bartłomiej Mróz i Ilker Tuzcu (partner deblowy Bartka).
Bartek do finału gromił rywali, nie dając im zdobyć nawet 10 punktów. W deblu do ostatniego finałowego pojedynku był dominującym graczem, biorąc na siebie ciężar gry. Żadna z par deblowych nie była w stanie zagrozić Bartkowi i Ilkerowi, którzy zdecydowanie zdobyli złote medale i tytuły mistrzów Europy.

Bartłomiej Mróz  z Holandii wraca jako mistrz w deblu i wicemistrz w singlu.

W składzie reprezentacji byli jeszcze Katarzyna Ziębik (SL3) Milenium Warszawa, Tomasz Szwedo (SL3) MKS Imielin, Denis Grzesiuk (SL4) MMKS K-K , Łukasz Baran (fizjoterapeuta) i trener Tomasz Zioło.

http://naszesprawy.eu/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial