Międzynarodowa Miss Głuchych

Iwona Cichosz – piękna kobieta o niesamowitych oczach w dwóch różnych kolorach, jest tłumaczką z języka migowego. W lipcu 2016 r. w Las Vegas wygrała wyjątkowy konkurs piękności Miss & Mister Deaf International, została Międzynarodową Miss Głuchych i zdobyła koronę!

Nie słyszy od urodzenia. Studiowała zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim , a także PJM na Uniwersytecie Warszawskim; po studiach podyplomowych została pierwszą w Polsce Głuchą tłumaczką z dyplomem.

Pracuje jako szefowa zespołu tłumaczy języka migowego oraz CCO (Chief Communication Officer) w migam.pl.Jest psycholożką, podróżniczką.
Przez 10 lat grała w teatrze ulicznym PINEZKA występując na ulicach całego świata.

Iwona zrealizowała wiele projektów i spotów społecznych dotyczących osób głuchych. Mówi o sobie: „Nie uważam się za osobę niepełnosprawną. Nie czuję w sobie barier i ograniczeń, które powstrzymywałyby mnie przed samorealizacją. Mam poczucie, że mogę robić wszystko – oprócz słyszenia."

W MIGAM pracuje m.in. z Agnieszką Osytek, która w tym samym czasie w Nowym Jorku reprezentowała ‪#‎Migam‬ w globalnym finale konkursu ‪#‎TheVenture! Ich projekt zakwalifikował się wraz z 26 innymi do finału tego międzynarodowego konkursu dla społecznych start-upów.

źródło: http://naszesprawy.eu

zdj.: Instagram

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial