Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w tenisie stołowym

We Włoszech (Lignano) w dniach 26 lutego – 1 marca 2017r. odbył się prestiżowy, klasyfikacyjny turniej międzynarodowy niepełnosprawnych w tenisie stołowym Lignano Master Open, w którym uczestniczyło dwóch zawodników zielonogórskiego „Startu”, podopiecznych trenera Lucjana Błaszczyka.

Miła niespodziankę sprawił Igor Misztal. Zawodnik startujący od początku 2017 roku w barwach zielonogórskiego „Startu” przywiózł z Lignano dwa brązowe medale w grupie 10. W grze indywidualnej w grupie eliminacyjnej pokonał 3:0 greckiego zawodnika Teloglou Lazarosa i 3:0 Rosjanina Perevozchikova Nikitę, uległ jedynie 1:3 Malezyjczykowi Bakar Mohamedowi. Z grupy wyszedł na drugim miejscu i w ćwierćfinale pokonał 3:1 kolejnego Rosjanina Lukyanova Pavla. W półfinale po emocjonującym pojedynku uległ 1:3 Francuzowi Mateo Boheasowi –zwycięzcy turnieju, zdobywając indywidualnie brązowy medal. W grze drużynowej w łączonym zespole z zawodnikami Malezji Mohamedem Bakarem i Kamalem Mohamedem pokonali 2:1 drużynę Japonii oraz ulegli 0:2 zespołowi Rosji zdobywając ostatecznie brązowy medal.