Mobilne podesty do pracy na wysokościach – gdzie można je wykorzystać?

Mobilne podnośniki do pracy na wysokościach to urządzenia, które umożliwiają bezpieczne i komfortowe wykonywanie różnych zadań kilka metrów nad podłogą. Stanowią alternatywę dla drabin, rusztowań oraz podestów. Ze względu na to, że są łatwe w obsłudze, lekkie i kompaktowe, używają ich firmy z różnych branż. Gdzie najczęściej się je wykorzystuje?

Zacznijmy od tego, czym są mobilne podesty do pracy na wysokościach. Podesty to urządzenia, które mogą być używane zamiast drabiny lub rusztowania. Podnoszą operatorów na kilka metrów nad podłogę – w zależności od modelu ich maksymalna wysokość robocza wynosi od 3,5 do 5,5 metra. Są lekkie i kompaktowe, dlatego bez problemu przejeżdżają przez pojedyncze drzwi, mieszczą się w windach i nie niszczą delikatnych posadzek.

Na rynku znajdziemy mobilne podnośniki z zasilaniem elektrycznym podnoszenia, podnoszenia i jazdy lub pozbawione zasilania elektrycznego – typu push around – o różnych udźwigach.

Ze względu na to, że platformy na tego rodzaju podnośnikach są otoczone barierkami ze wszystkich stron, urządzenia gwarantują bezpieczeństwo, a jednocześnie umożliwiają komfortową pracę na wysokości. Operatorzy, którzy z nich korzystają, przez cały czas opierają się na obu stopach, mają wolne ręce i mogą się obracać, dlatego są mniej narażeni na upadki i urazy.

Gdzie wykorzystuje się tego typu podesty?

Branża budowlana i remontowa

Przede wszystkim w branży budowlanej i remontowej. Podnośniki przydają się np. do prowadzenia prac wykończeniowych, w tym montażu oświetlenia, okablowania elektrycznego, malowania elementów znajdujących się pod sufitem, instalacji kratownic czy systemów tryskaczowych.

Ze względu na to, że nie emitują szkodliwych spalin i działają stosunkowo cicho, mogą być używane w zamkniętych pomieszczeniach takich jak biura, hangary, magazyny, centra handlowe, szklarnie czy szpitale.

Konserwacje i naprawy

Oprócz tego podnośniki do pracy na wysokościach wykorzystywane są do prac konserwacyjnych i bieżących napraw. Dzięki nim da się sprawnie wykonać przeglądy klimatyzacji, wymienić żarówki, naprawić instalację elektryczną, skontrolować stan linii produkcyjnej albo montażowej, a nawet sprawdzić działanie poszczególnych podzespołów w samolocie, helikopterze czy samochodzie ciężarowym.

Co ważne, modele bez zasilania elektrycznego nadają się do użycia w niebezpiecznych lub czystych miejscach, np. w zakładach rafinacji ropy naftowej albo w halach, w których produkuje się żywność.

Prace porządkowe

Poza tym platformy mobilne przydają się wtedy, gdy trzeba przeprowadzić prace porządkowe wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Ułatwiają mycie okien, elewacji, parapetów, czyszczenie rynien, instalacji wentylacyjnych i innych miejsc znajdujących się kilka metrów nad poziomem podłogi. Dzięki nim da się bezpiecznie i wygodnie wykonać różnego rodzaju zadania.

Gdzie można kupić mobilne platformy do pracy na wysokościach? Pełną ofertę maszyn znajdziesz tu: https://powertowers.pl/mobilne-platformy/

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial