Nagrody 13. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”

 Jury XIII Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja przyznało nagrody następującym filmom:

Film fabularny

Motyl 2016 w kategorii film fabularny dla filmu „Nena” w reżyserii Saskii Diesing za podjęcie kontrowersyjnego tematu, mądrość i subtelność w budowaniu relacji międzyludzkich oraz przekonującą wizję współistnienia życia i śmierci.

Film dokumentalny

Ze względu na wielość filmów dokumentalnych w konkursie oraz wartość tych obrazów, postanowiono wyróżnić 3 z nich.

Pierwsze Wyróżnienie w kategorii film dokumentalny dla filmu „Wytrwały Meia” w reżyserii Ricardo Koanuka za kreację bohatera: jego energię, radość życia i zwyczajną ludzką mądrość.

Drugie Wyróżnienie w kategorii film dokumentalny dla filmu „Baśka, kameruj!” w reżyserii Gabrieli Mruszczak za: naturalność, poczucie humoru, niebanalność i optymizm bohaterów oraz niepohamowaną wolność tworzenia.

Trzecie Wyróżnienie w kategorii film dokumentalny dla filmu „Dobra dziewczyna” w reżyserii  Solveig Melkeraaen za podjęcie trudnego i złożonego tematu oraz nowatorski sposób ujęcia.

Motyl 2016 w kategorii film dokumentalny dla filmu „Wyślę Wam kartkę” w reżyserii Anny-Dudy Ziętek za piękno wewnętrzne głównej bohaterki, wrażliwość i kunszt realizacyjny autorów, a także za ukazanie pasji życia mimo wszystko.

Film amatorski

Motyl 2016 w kategorii film amatorski dla filmu „Tajemnice oceanu” w reżyserii Anny Radeckiej za ciekawe pomysły animacyjne i ogromny wkład pracy w procesie realizacji.

Inne nagrody

Nagrodę publiczności otrzymuje film „Marzenie. Prawdziwa historia” w reżyserii Artura Dziurmana.

Nagroda specjalna Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych:film Bracia w reżyserii Szymona Jana Sinoffa.

 

 

W festiwalowym konkursie brało udział kilkadziesiąt filmów:

  • 7 film w kategorii film fabularny,
  • 23 filmy w kategorii film dokumentalny,
  • 8 filmów w kategorii film amatorski.

Jury w składzie: przewodniczący Wojciech Otto, aktorzy – Grażyna Błęcka-Kolska, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jabłoński i reżyser Nidal Al-Dibs, wysokimi notami oceniło filmy „Zanim się pojawiłeś” oraz „Opiekun”, ale ze względu na ogromne różnice w produkcji w porównaniu z resztą produkcji, widzieliby je bardziej w pokazach specjalnych.

W kategorii film amatorski – Jury pragnęłoby w przyszłości obejrzeć więcej tego typu filmów i oczekiwałoby większego zaangażowania w sferze idei i realizacji.

źródło: www.niepelnosprawni.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial