Nasza Miss

Mamy w naszym regionie Miss Polski na Wózku, z tytułem zdobytym w  2014 roku. Julia Torla, pochodzi ze Stalowej Woli, jest studentką anglistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na stronie Julii możemy przeczytać:

1 grudnia 2012 roku uległam wraz z moimi Rodzicami tragicznemu w skutkach wypadkowi samochodowemu. W wyniku tego zdarzenia doznałam uszkodzenia rdzenia kręgowego z porażeniem kończyn dolnych. W wypadku tym straciłam Mamę, a Tato odniósł bardzo poważne obrażenia i do tej chwili zmaga się ze skutkami bardzo ciężkiego urazu. Od grudnia 2012 roku poruszam się wyłącznie na wózku inwalidzkim.

W finale Miss Polski na wózku 2014 wzięło udział dwanaście niepełnosprawnych Polek, które poruszają się na wózkach. Julia zdobyła nie tylko tytuł najpiękniejszej, lecz także została Miss Publiczności.

 

 

W zeszłym roku Julia została ambasadorką drugiej edycji Wings for Life World Run, która odbyła się 3 maja 2015 roku. O  Wings for Life World Run  powiedziała: „To świetna akcja! Cieszę się że mogę ją wspierać i promować, bo fundacja wpadła na fajny pomysł. Może w końcu uda się znaleźć coś na „naprawianie” rdzeni kręgowych”.

 

 

Dla Julii odbył się też pierwszy w Polsce "bieg w bieli". W warszawskim Parku Agrykola amerykański kanał telewizyjny TLC zorganizował charytatywny Bieg w Sukniach Ślubnych. Udział w imprezie wzięły wszystkie panny młode – byłe, obecne i przyszłe. Panny bez stroju mogły wystartować w biegu po wykupieniu wartego 50 zł pakietu startowego, który gwarantował start w sukienkach zaprojektowanych przez ulubioną projektantkę gwiazd – Violę Piekut. Cały dochód ze sprzedaży pakietów został przekazany dla Julii, podopiecznej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą".

Polecamy też: Wywiad z Julią  Echo Dnia Podkarpackie

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial