Nominowani w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2016

Maciej Lepiato, stypendysta Renault Handisport Team, został nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2016 w kategorii sportowiec niepełnosprawny. Inni nominowani w tej kategorii to Natalia Partyka i Rafał Wilk. Maciej Lepiato był gościem uroczystej inauguracji plebiscytu, na której ogłoszono listę 20 sportowców, którzy w głosowaniu czytelników i internautów będą walczyć o tytuł Najlepszego Sportowca Polski 2016.

 

Na uroczystości pojawili się jedni z najbardziej znanych i utytułowanych sportowców w Polsce, którzy odnosili spektakularne sukcesy w mijającym roku: Magdalena FULARCZYK-KOZŁOWSKA, Natalia MADAJ (wioślarstwo), Anita WŁODARCZYK (lekkoatletyka/rzut młotem), Maja WŁOSZCZOWSKA (kolarstwo górskie), Piotr MAŁACHOWSKI (lekkoatletyka/rzut dyskiem).

To zaszczyt być nominowanym, współzawodniczyć z Natalią Partyką i Rafałem Wilkiem i znaleźć się w tak znamienitym towarzystwie na uroczystości rozpoczęcia plebiscytu – podsumowuje Maciej Lepiato – Sportowo koncentruję się teraz na przygotowaniach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Londynie. Planujemy z trenerem kolejne rekordy świata i ciężką pracę aż do Tokio.

Zwycięzcę w kategorii sportowiec niepełnosprawny wybiera kapituła konkursu. Organizatorem plebiscytu jest Przegląd Sportowy we współpracy z TVP.

Maciej Lepiato – skoczek wzwyż, rekordzista świata, mistrz paraolimpijski, mistrz świata, wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Od 2014 roku stypendysta Renault Handisport Team. Pierwsze sukcesy odnosił w Gorzowskim Związku Niepełnosprawnych „Start”. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw, ale za najważniejsze uważa zdobycie złotych medali na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku i Rio de Janeiro w 2016 roku.

http://www.autotrends.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial