Nowe rekordy świata w pływaniu

Fantastyczny wynik osiągnął Jacek Czech z Tarnobrzegu, który ustanowił dwa rekordy świata podczas zawodów rozegranych w Szwecji. Nasz paraolimpijczyk z Londynu popłynął najszybciej na świecie na dystansach 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem dowolnym w kategorii S2 na pływalni 25-cio metrowej.

Dotychczasowy rekord świata na 100m. st. grzbietowym należał do Jamesa Andersona z Wielkiej Brytanii i wynosił 02:31,07. Jacek Czech przepłynął dystans 100m. st. grzbietowym w czasie 02:16,53 !!!

W popołudniowym bloku zawodów Jacek Czech pobił rekord świata na dystansie 50m. st. dowolnym. Wynik Jacka w tej konkurencji to 1:00,39 !!! Dotychczasowy rekord należał do Dmitrii Kokareva, z Rosji i wynosił 1:05,44 został uzyskany w 2009 roku w Rio de Janeiro (Brazylia).

– Jestem z tych wyników bardzo szczęśliwy, poprawiłem znacząco swoje rekordy życiowe,co jest dobrym znakiem przed Igrzyskami Para-Olimpijskimi w Rio de Janeiro 2016. Dziękuję wszystkim tym, którzy mnie dopingowali i przyczynili się do tego sukcesu” – powiedział po wyjściu z basenu Jacek Czech.

źródło: http://nadwisla24.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial