Nowy pojazd dla osób z niepełnosprawnościami – Alinker

Alinker to trójkołowy rower, który jest pozbawiony pedałów. Poruszać się można na nim za pomocą odbicia naprzemiennego stopami, tak jak pozostałe rowery posiada kierownice, hamulec oraz siodełko. Jest to idealne urządzenie do przemieszczania się jak i również do rehabilitacji.

Głównymi cechami tego pojazdu jest to, że jest on lekki oraz niewielki.

Największym atutem jest możliwość jego rozłożenia oraz złożenia dosłownie w kilka minut, co ułatwia jego przechowywanie czy też przetransportowanie.

Alinker wymyśliła holenderka Barbara Alink, która wpadła na jego pomysł przy problemach z poruszaniem swojej matki, aby móc ułatwić jej uprawianie bezpiecznej aktywności fizycznej ale przede wszystkim wspomóc w chodzeniu.

Alinker może służyć osobom nie tylko w podeszłym wieku ale również użytkownikom rowerów a także osobom z niepełnosprawnościami po amputacjach.

 

Doskonale sprawdzi się również u osób po urazach jako forma rehabilitacji. Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić w jego użytkowaniu jest zdolność do samodzielnego chodzenia, aby móc usiąść na siodełku i móc poruszać naprzemiennie nogami.

Cena takiego pojazdu to 2 tys. dolarów.

Odpowiedź do artykułu “Nowy pojazd dla osób z niepełnosprawnościami – Alinker

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial