Odkryj e-wolontariat

Fundacja Dobra Sieć wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności po raz ósmy zapraszają do udziału w konkursie "Odkryj e-wolontariat", którego celem jest wspieranie najciekawszych pomysłów na projekty społeczne oparte na współpracy z e-wolontariuszami. Na laureatów konkursu czeka udział w programie edukacyjnym, wsparcie mentorów oraz granty w wysokości 10 000 złotych na wdrożenie projektów e-wolontariackich. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 czerwca 2015 r.

Każdy, kto ma pomysł na projekt społeczny, w który zaangażowani będą e-wolontariusze, może zgłosić go do konkursu Odkryj e-wolontariat". Konkurs wspiera i nagradza projekty społeczne, które:
Prowadzone są głównie w Internecie.
Ich celem jest rozwiązanie problemu społecznego lub budowanie dobra wspólnego.
Są działalnością non-profit lub non-for-profit.
W ich prowadzenie i rozwijanie zaangażowani są internauci i społeczności internetowe, działający na zasadach e-wolontariatu (dobrowolnie, bez oczekiwania wynagrodzenia i za pośrednictwem Internetu).

Nagrodami w konkursie są:
Udział w programie edukacyjnym, obejmującym m.in. dwudniowe warsztaty stacjonarne
i kurs e-learningowy, podczas którego profesjonaliści z zakresu e-wolontariatu, nowych technologii, bezpieczeństwa w Internecie i biznesu pomogą uczestnikom dopracować pomysły na projekty e-wolontariackie.
Wsparcie ekspertów na etapie tworzenia i wdrażania projektu.
Granty w wysokości 10 000 zł na wdrożenie projektu dla najciekawszych pomysłów.
Sieciowanie – kontakt ze społecznością organizatorów projektów e-wolontariackich z całej Polski.

E-wolontariat to wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu. Co do zasady nie różni się od wolontariatu tradycyjnego – e-wolontariusze kierują się tą samą motywacją, co wolontariusze tradycyjni: chcą pomagać innym, dzielić się wiedzą i zmieniać świat na lepsze. Jedyną różnicą jest sposób wykonywania zadań – e-wolontariusze pomagają przez Internet. Często jest to działalność inicjowana przez organizację pozarządową, ale zdarza się również, że internauci zaczynają działać oddolnie, samodzielnie organizując się w odpowiedzi na zaobserwowany problem lub potrzebę – przykładem może być np. otwarta encyklopedia Wikipedia, oprogramowanie open source, czy aplikacja taka jak Be My Eyes, pomagająca osobom niepełnosprawnym.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz online dostępny na stronie http://konkurs.e-wolontariat.pl/ do 5 czerwca 2016 r. Szczegółowe informacje, wniosek poglądowy oraz regulamin konkursu dostępne na stronie http://konkurs.e-wolontariat.pl/.

www.kampaniespoleczne.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial