Ogólnopolska Karta Seniora i Głos Seniora w Rzeszowie

Prezydent Miasta Rzeszowa, Rzeszowska Rada Seniorów oraz Stowarzyszenie MANKO –Głos Seniora zapraszają instytucje publiczne, przedsiębiorców oraz organizacje pozarządowe z terenu Miasta Rzeszowa do udziału w programie Ogólnopolska Karta Seniora.
Ogólnopolska Karta Seniora jest programem przeznaczonym dla seniorów – osób powyżej 60 roku życia, zamieszkałych na terenie całej Polski, którzy dzięki posiadaniu karty, mogą korzystać z promocji przygotowanych przez partnerów Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora.

W programie uczestniczy już ponad 300 instytucji z całej Polski, zaś posiadaczami Ogólnopolskiej Karty Seniora jest już ponad 35 tysięcy seniorów.

Wierzymy, że podjęcie przez Państwa decyzji o przystąpieniu do Programu zaowocuje nie tylko poprawą standardu życia rzeszowskich seniorów, poprzez ułatwienie im dostępu do dóbr i usług oferowanych przez Państwa na preferencyjnych zasadach ale również pozwoli na zbudowanie wizerunku podmiotu przyjaznego Seniorom, a także na zwiększenia ilości klientów. W celu przystąpienia do Programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony w załączniku oraz na stronie www.glosseniora.pl.

7 czerwca 2016r. w rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Program „Rzeszów przyjazny Seniorom”, w ramach którego prowadzone będą rzeszowska edycja Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz rzeszowska edycja Głosu Seniora. W konferencji uczestniczyli: w imieniu Prezydenta Miasta Rzeszowa – Pani Renata Żukowska Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa, Pan Jan Pająk – Przewodniczący Rzeszowskiej Rady Seniorów oraz Pan Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenia MANKO, organizator kampanii Głos Seniora

Oba projekty to efekt współpracy miasta Rzeszowa ze Stowarzyszeniem MANKO z Krakowa, które jest inicjatorem programu Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz wydawcą ogólnopolskiego magazynu dla seniorów "Głos Seniora". Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi. Wśród partnerów znajdują się m.in: uzdrowiska, ośrodki zdrowotno-medyczne jak i kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie) oraz akademie językowe i wiele innych przedsiębiorstw. Obecnie w program zaangażowało się ponad 300 partnerów z całej Polski, a liczba użytkowników Ogólnopolskiej Karty Seniora wynosi 43 tys. osób.

Pierwszą firmą z Rzeszowa, która włączyła się do programu i zaoferowała 15% zniżki jest NZOZ Rudek Gabinety Rehabilitacji Medycznej. Kolejne firmy z Rzeszowa już mogą zgłaszać swój udział i ofertę specjalną dla seniorów.

Mieszkańcy Rzeszowa, którzy ukończyli 60 rok życia mogą uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora – edycja rzeszowska w następujących punktach:
Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Kopernika 16 – w godzinach pracy Urzędu,
Rzeszowska Rada Seniorów, Rynek 7, pokój 01, od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-14.00,
za pośrednictwem członków Rzeszowskiej Rady Seniorów, którzy otrzymali stosowne upoważnienia od organizatora Programu,
NZOZ "Rudek" Gabinety Rehabilitacji Medycznej w godzinach otwarcia 7.00-19.00: ul. Marszałkowska 15; ul. Rejtana 32; ul. Hetmańska 40A; ul. Szarych Szeregów 5; ul. Pelczara 4/1.

W przypadku dużego zainteresowania Programem, istnieje możliwość zorganizowania spotkania z seniorami np. z danego osiedla, Domu Kultury, Klubu Seniora, w trakcie którego rozdane zostaną karty osobom zainteresowanym.

Ogólnopolską Kartę Seniora można także otrzymać zgłaszając się osobiście do biura Stowarzyszenia, al. J. Słowackiego 46/30 w Krakowie, tel. 12 429 37 28, lub wysyłając formularz zgłoszeniowy pocztą. Szczegółowa lista partnerów Ogólnopolskiej Karty Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska oraz Minister Zdrowia – Konstanty Radziwiłł objęli projekt „Głos Seniora” Patronatem Honorowym.

Oprócz wydania 7 000 szt. Ogólnopolskiej Karty Seniora dla Rzeszowa, zostaną wydane również dwa numery Rzeszowskiego Głosu Seniora oraz będzie zorganizowany Dzień Zdrowia Seniora na terenie miasta Rzeszowa.

Pliki do pobrania na stronie: http://www.rzeszow.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial