Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu – miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu stawia na dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. PUZ w Tarnobrzegu zaprosiła Portal RAMPA wraz Rampowiczami do współpracy w celu sprawdzenia dostępności budynków dydaktycznych przy ul. Wyszyńskiego oraz ul. Sienkiewicza oraz przedstawiła problemy związane z edukacją, z którymi borykają się osoby z niepełnosprawnościami.

Uczelnia otrzymała od Rampowiczów miano miejsca przyjaznego dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas współpracy, powstały dwa dokumenty oceniające dostępność budynków dydaktycznych, a także rekomendacje zmian mających na celu poprawę dostępności obiektu oraz zapewnienie najwyższego standardu wsparcia ucznia/studenta z niepełnosprawnością. Władze i przedstawiciele Uczelni, dzięki ogromnemu zaangażowaniu w poznanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dają szansę osobom z niepełnosprawnościami na przyjazną edukację.

Dostępność Uczelni dla osób z niepełnosprawnościami

W trakcie współpracy, zostały poruszone aspekty związane z edukacją osób z niepełnosprawnościami, zobrazowane zostały bariery oraz ograniczenia, które wpływają na podjęcie nauki OzN. Kolejnym aspektem było ukazanie zależności między Uczelnią a Organizacjami pozarządowymi, które dzięki współpracy i wspólnym działaniom na rzecz osób z niepełnosprawnościami, mogą umożliwić lepszy dostęp do edukacji wyższej.

Po przeprowadzonych analizach oraz seminariach przez portal RAMPA oraz Rampowiczów, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, została uznana jako miejsce przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial