Profesjonalny wysięgnik do laptopa ze stojakiem

Maciej Szyszka z Nowego Targu zaprojektował profesjonalny wysięgnik do laptopa ze stojakiem, przeznaczony do długotrwałej pracy w pozycji leżącej, półleżącej czy półsiedzącej. Może służyć osobom zmuszonym do długotrwałego przebywania w łóżku, w tym sparaliżowanym, mającym laptopy obsługiwane tylko wzrokiem. 

 

Z wysięgnika mogą także skorzystać osoby mające problemy z kręgosłupem i zdrowe, które chcą zadbać o wygodną pozycję podczas uczenia się czy w czasie pracy. Blat urządzenia można odsunąć i regulować kąt nachylenia. Na blacie można jeść, rysować, zamocować laptop lub inne urządzenie. Do masywnego stojaka można przymocować także np. kroplówkę, kolejne ramiona i uchwyty. Aby wstać z łóżka, nie trzeba przesuwać całego stojaka, ale zwolnić dźwignię blokującą i odsunąć sam blat.

Urządzenie jest zgłoszone w urzędzie patentowym, patent otrzymuje się po pięciu latach, obecnie mam dowód autorstwa, działania intelektualnego i jestem chroniony – mówi Maciej Szyszka. – Zamierzam starać się o atest medyczny, z tym jednak wiążą się dość wysokie koszty.

Twórca podkreśla, że urządzenie jest świetne jakościowo, lekkie, mobilne i ma duży zakres ruchów, jest stabilne, ma wysokie kółka, żeby nie najechać sobie na stopę, stojak jeździ też po grubym dywanie.

Wysięgnik jest wynikiem 10 lat pracy nad nim, wykonałem wcześniej wiele prototypów – podkreśla. – Obecna konstrukcja pozwala korzystać z laptopa czy tabletu w pozycji do góry nogami, po jego przymocowaniu, zarówno na wysięgniku, jak i na blacie. Jakościowo jest konkurencyjne do podobnych urządzeń produkowanych za granicą w o wiele wyższej cenie.

Cena tego urządzenia, w zależności od elementów składowych i jego rozbudowania, waha się od 1500 zł do 4560 zł. Osoby zainteresowane mogą starać się o dofinansowanie w swoim Centrum Pomocy Rodzinie.

W ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji PCPR, dofinansowanie do zakupu sprzętu i urządzeń, które nie posiadają atestu medycznego, jest możliwe – potwierdza Tomasz Brzeski z MOPS w Gdyni. – Takie dofinansowanie może być przyznane m.in. do zakupu komputera lub innych sprzętów i urządzeń, które w znaczący sposób przyczynią się do likwidacji ograniczeń wynikających z niepełnosprawności i poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w środowisku.

Tomasz Brzeski podkreśla jednak, że należy pamiętać, iż otrzymanie dofinansowania do zakupu wysięgnika do laptopa uzależnione jest od decyzji danego PCPR w odniesieniu do wykazanej przez osobę z niepełnosprawnością potrzeby zakupu takiego sprzętu.

Wysięgnik do laptopa można obejrzeć na stronie Macieja Szyszki.

 

źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial