Projekt „Sztuka współczesna dla wszystkich”

 Z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku i słuchu powstaje innowacyjne w skali światowej rozwiązanie polegające na opracowaniu multimedialnego przewodnika w formie aplikacji na urządzenia przenośne (smartfon i tablet), które będzie ułatwiało dostęp do dzieł sztuki. Open Art będzie oprowadzał po zbiorach sztuki współczesnej, znajdujących się w muzeach narodowych w Warszawie i Krakowie oraz w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. 

Przewodnik będzie dostępny w formie aplikacji na tablety i smartfony, a jego treść będzie dostępna w formie dźwiękowej, w postaci napisów w języku polskim i angielskim, w polskim języku migowym (PJM) oraz w postaci multimediów. Rozwiązanie zapewni automatyczną identyfikację eksponatów muzealnych oraz lokalizację zwiedzającego w muzeum. Opracowane rozwiązanie będzie mogło zostać wdrożone w innych muzeach i galeriach jako nowy produkt/usługa mająca na celu eliminację wykluczenia społecznego.

Przedsięwzięcie realizuje konsorcjum, w którego skład – oprócz Fundacji i trzech muzeów – wchodzą: Instytut Technik Innowacyjnych EMAG i Centrum Transferu Technologii EMAG, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Ośrodek Przetwarzania Informacji.

http://siodmyzmysl.org/index.php/open-art-sztuka-wspolczesna-dla-wszystkich/ 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial