Przekaż dobre myśli chorym – akcja Fundacji „Dr Clown” w 25 miastach

W szpitalach i hospicjach chorzy na co dzień otoczeni są troską swoich najbliższych i personelu. Światowy Dzień Chorego, który przypada 11 lutego, jest okazją, byśmy pomyśleli o nich wszyscy. Fundacja „Dr Clown” zachęca: podaruj dobrą myśl choremu – życzenia, słowa otuchy i wsparcia – a wolontariusze przekażą je chorym w szpitalach i hospicjach. Akcja „Wszystkiego dobrego dla chorego” odbywa się w ponad 25 miastach, ale życzenia można nadsyłać z każdego zakątka Polski.

Fundacja „Dr Clown” zachęca chętnych z całego kraju do przesłania dobrych myśli, życzeń, pozdrowień dla chorych. Wolontariusze Fundacji – „doktorzy clowni” zaniosą listy do chorych przebywających w polskich szpitalach i hospicjach 11 lutego w Światowy Dzień Chorego oraz w następnych dniach.

– Dobro chorych szczególnie leży nam na sercu od początku istnienia Fundacji „Dr Clown”. Naszym celem jest, aby żaden chory nie był smutny, dlatego regularnie odwiedzamy szpitale i hospicja, prowadząc „Terapię śmiechem”. 11 lutego,  Światowy Dzień Chorego, to dla nas wyjątkowe święto, w ten dzień chcemy o chorych zadbać szczególnie i zaprosić wszystkich do dzielenia się słowami otuchy, wsparcia i nadziei, które przekażemy, razem z nieodłącznym uśmiechem. Spływają do nas przepiękne, wzruszające listy – to pokazuje, że chęć do dzielenia się życzliwością jest w każdym z nas  – mówi Anna Czerniak, Prezes Fundacji „Dr Clown”.

Co może znaleźć się w takim liście do chorego? Słowa wsparcia, otuchy, życzenia powrotu do zdrowia i nie tylko. W listach nie brakuje bowiem  przemyślanych słów dających poczucie prawdziwej bliskości z chorym, rysunków, a nawet numerów telefonów, na wypadek, gdyby chory miał ochotę z kimś porozmawiać.

Dwukrotna realizacja akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego” pokazała, jak łatwo można dzielić się życzliwością i dobrem. Jak niewiele potrzeba by dodać siły, wytrwałości w walce z chorobą. Zapraszamy ponownie, by z okazji Światowego Dnia Chorego poświęcić chwilę, wysłać swoje dobre słowa do chorych. Wzorem ubiegłych lat jesteśmy przekonani, że i tym razem nie zabraknie w nich olbrzymiej szczerości, życzliwości i zaangażowania w wypisaniu kartek dla chorych – mówi Marta Szewerda, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Opolu.

Jak można przekazać dobre myśli chorym? Można je przesłać drogą elektroniczną, za pośrednictwem Facebooka, wybierając miasto, w którym chory otrzyma list – pod adresem: www.facebook.com/events/733826136827851/permalink/733844616826003 . Wirtualnie przekazane kartki zostaną przepisane przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”. Specjalnie oznakowane pojemniki oraz kolorowe karteczki do własnoręcznego napisania listu można też znaleźć w wyznaczonych miejscach (kawiarnie, biblioteki, szkoły, księgarnie i inne instytucje) w wybranych miejscowościach. Dodatkowo do przesyłania dobrych myśli chorym włączyli się uczniowie szkół i przedszkoli, studenci uniwersytetów, pracownicy teatrów (Teatr Lalki w Opolu i Teatr Nowy w Poznaniu) i wiele innych osób w ponad 25 miastach i miejscowościach.

Lista miejscowości, w których realizowana jest akcja: Białystok, Bydgoszcz, Gniewkowo, Tuchola, Gdańsk, Kielce, Leszno, Łódź, Opole, Prudnik, Olsztyn, Dywity, Poznań, Rzeszów, Sieradz, Suwałki, Katowice, Ruda Śląska, Zabrze, Świętochłowice, Chorzów, Bytom, Gliwice, Toruń, Warszawa i Zielona Góra.

 

 

Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem”, realizowanego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. W 2017 roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzili około 60 tysięcy podopiecznych w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl , www.facebook.com/fundacja.dr.clown

Więcej informacji o akcji: Facebook: „Wszystkiego dobrego dla chorego! Przekaż dobrą myśl choremu”,  www.facebook.com/events/733826136827851/permalink/733844616826003

 

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial