Serum do twarzy – S.O.S w trudnych sytuacjach

Co to jest serum, kiedy po nie sięgnąć i jak wybrać odpowiedni produkt?

Serum do twarzy to nie alternatywa dla kremu

Wciąż nie wszyscy rozumieją, czym jest serum do twarzy i używają go niezgodnie z zaleceniami. Jeżeli chcesz, by produkt zadziałał prawidłowo i spełnił swoje zadanie, musisz wiedzieć, kiedy i jak go stosować. Przede wszystkim serum nie jest tym samym co krem pielęgnacyjny. To kosmetyk o żelowej lub wodnej konsystencji, która szybko się wchłania i głęboko wnika w skórę. Dodatkowo w jego składzie znajduje się duża dawka substancji aktywnych, co sprawia, że serum wykazuje silniejsze działanie. Jest to pewnego rodzaju koło ratunkowe dla cery szczególnie mocno wymagającej, która w danym momencie potrzebuje wsparcia i pomocy.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju serum jest ci akurat potrzebne, zawsze aplikuj je przed nałożeniem kremu nawilżającego. Forma w jakiej występuje serum, może sprawiać, że po błyskawicznym wchłonięciu się produktu, będziesz odczuwać, że skóra twarzy jest nieprzyjemnie ściągnięta. Krem pielęgnacyjny skutecznie temu zapobiegnie. Dobrym sposobem jest też dodawanie kilku kropli serum do pojedynczej dawki kremu.

Czy serum do twarzy należy stosować codziennie? Z reguły producenci na opakowaniu piszą o tym, by po ich serum sięgać 2-3 razy w tygodniu, a kuracja powinna trwać ok. 3 miesięcy. Jeśli jednak chcesz zadziałać ekspresowo i ze wzmożoną siłą uderzyć w problem, na początku możesz wklepywać serum opuszkami palców każdego dnia, a z czasem rzadziej.

Kiedy stosować serum do twarzy i jakie wybrać?

Serum do twarzy to świetny sposób na to, by skutecznie wesprzeć cerę w walce z określonym problemem. Kobiety najczęściej włączają do swojej rutyny pielęgnacyjnej serum wówczas, gdy chcą poprawić kondycję swojej cery. Czasem przyczyną są wyraźne niedoskonałości, a czasem chęć wsparcia swojego naturalnego piękna przed ważnym wydarzeniem np. przed ślubem, pamiątkową sesją fotograficzną, studniówką, świętami itp. Wśród rozmaitych rodzajów do najpopularniejszych należą:

  • serum nawilżające,
  • serum witaminowe,
  • serum normalizujące,
  • serum nawilżające,
  • serum odmładzające,
  • serum rozjaśniające przebarwienia.

Jeżeli więc odczuwasz, że skóra twojej twarzy straciła swoją witalność, blask i zdrowy koloryt, wybierz serum witaminowe, by intensywnie ją odżywić. Jeśli w sezonie zimowym zmagasz się z przesuszoną cerą, która szybko ulega uszkodzeniom, zacznij stosować serum nawilżające. Dostarczy jej ono składników wiążących cząsteczki wody w skórze i zapobiegnie odparowywaniu wilgoci.

na co działa serum z witaminą C? To składnik określany jako witamina młodości, który działa rozjaśniająco i pomaga redukować przebarwienia, ale również zwalcza wolne rodniki, odpowiedzialne za proces starzenia się oraz uczestniczy w syntezie ceramidów, pomocnych podczas tworzenia się bariery ochronnej skóry.

Zanim kupisz serum do twarzy, zastanów się nad tym, jaki jest główny problem twojej cery i czego powinnaś jej dostarczyć, by wyglądała nieskazitelnie i przede wszystkim zdrowo.

Wypróbuj serum do twarzy na własnej skórze, a przekonasz się, dlaczego jest określane mianem koła ratunkowego dla cery.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial