Smart-soczewki

Samsung uzyskał w Korei Południowej patent na produkcję specjalnych smart-soczewek. Specjalne szkła kontaktowe mają wbudowaną kamerę oraz wyświetlacz, który obrazy przedstawia bezpośrednio oczom użytkownika.

Kontrola nad wewnętrzną kamerą oraz specjalnymi czujnikami odbywa się będzie poprzez mruganie. Wbudowane anteny przesyłają następnie zawartość do zewnętrznego urządzenia typu smartfon, a ta jest przetwarzana dalej.

Raport SamMobile wskazuje, że Samsung rozpoczął prace nad smart-soczewkami, by zapewnić jeszcze lepsze doznania niż te, które dają urządzenia typu Google Glass. Takie inteligentne szkła kontaktowe pozwolą, by tzw. AR (ang. augmented reality), czyli rozszerzona rzeczywistość była wyświetlana bezpośrednio przed oczami. Pozostają przy tym niewidoczne i nie wymagają korzystania ze specjalnych okularów.

Google Glass umożliwiał już wcześniej użytkownikom robienie zdjęć za pomocą powieki. Wydaje się, że sensowniejsze jest wykorzystanie smartfona jako touchpada, który pozwoli poruszać się po interfejsie. Jak wskazuje portal mashable.com, inną zaletą jest fakt, że takie rozwiązanie nie wygląda aż tak osobliwie jak okulary Google’a.

Google posiada już dwa patenty na podobne urządzenia. Naszpikowane elektroniką i czujnikami szkła kontaktowe analizują zawartość związków chemicznych w płynie łzowym. Pozwala to np. stwierdzić czy poziom cukru we krwi nie spadł do krytycznych poziomów.

Samsung ubiegał się o patent na inteligentne szkła kontaktowe w 2014 roku. W tym samym czasie Google otrzymał patenty na nie w Stanach Zjednoczonych.

Uzyskanie licencji przez Samsunga nie jest równoznaczne z tym, że firma wypuści produkt. Korporacje często składają wnioski patentowe na wynalazki, które rozwijają. Wiele z nich do tej pory nie ujrzało jednak światła dziennego.

źródło: http://losyziemi.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial