Śpiewają w całej Polsce

Niepełnosprawni artyści chętnie uczestniczą w festiwalach piosenki.

W Brzegu odbył się IX Festiwal Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy Tu”. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowało ponad 200 osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie województwa opolskiego.

Festiwal „Jesteśmy Tu” – jest jednym z nielicznych przeglądów muzycznych w Polsce, którego idea przyświeca promowaniu twórczości osób niepełnosprawnych. Organizowany, konsekwentnie od 9 lat co roku wyłania nowe talenty wokalne oraz podbija serca życzliwej publiczności.

W tym roku do stolicy polskiej piosenki przyjechało ponad 200 osób niepełnosprawnych. Na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowali podopieczni 21 placówek z województwa opolskiego. 

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej i szkół specjalnych.

Impreza została zorganizowana przez Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Honorowy patronat nad festiwalem objęli starosta powiatu brzeskiego i burmistrz Brzegu. 

 

W Szubinie odbył się X Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały zespoły z 11 placówek dla osób niepełnosprawnych z województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych – jest jednym z nielicznych przeglądów muzycznych w Polsce, którego idea przyświeca promowaniu twórczości osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Organizowany, konsekwentnie od 10 lat co roku wyłania nowe talenty wokalne oraz podbija serca lokalnej publiczności.

W tym roku na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowali podopieczni 11 placówek dla osób niepełnosprawnych. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szubinie, Mroczy, Nakle, Żninie, Rypinie, Wapnie i Bydgoszczy oraz Środowiskowych Domów Samopomocy w Nakle, Żninie i Gądeczu. 

Impreza została zorganizowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Szubinie i Szubiński Dom Kultury. 

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial