Śpiewający obrusik

Pierwszy tego rodzaju eksperyment na świecie. Energia rozsadzająca ekran. Nie czytaj tego. Zobacz sam!

Pierwszy w historii pełnometrażowy dyplom aktorski na ekranach najlepszych polskich kin studyjnych już od 5 lutego.

Zaczęło się od marzenia studentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Marzenia o filmie. O pełnym metrażu. W reżyserii Mariusza Grzegorzka. A kończy na kinowej tego marzenia dystrybucji. Aktorski, pełnometrażowy dyplom fabularny – "Śpiewający obrusik" w reż. Mariusza Grzegorzka, rektora Szkoły Filmowej w Łodzi od 5 lutego dostępny będzie w najlepszych kinach studyjnych na terenie całej Polski. Premiera filmu 2 lutego w warszawskim kinie Muranów. Wcześniej, już 28 stycznia (czwartek) o godz. 18:00 jedyny pokaz przedpremierowy w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (ul. Wałbrzyska 3/5), z udziałem twórców. Wstęp wolny.
Na "Śpiewający obrusik" składają się cztery, operujące skrajnie odmiennymi stylistykami, nowele filmowe: "Kazan" o bolesnym procesie inicjacji; "Narkolovestory" o ucieczce w narkotyki i o miłości, która pozwala przejść przez najgorsze; "Naleśniki (z cukrem)" o trudzie bycia młodymi rodzicami pod presją rzeczywistości i "Śpiewający obrusik" o uniwersalnej sile miłości – wizyjna, poetycka adaptacja greckiej baśni.

W wielkim finale surrealny taniec inspirowany bollywoodzkim kinem. Całość przeplatana jest dokumentalnymi materiałami z castingu aktorów – studentów Wydziału Aktorskiego, dla których "Śpiewający obrusik" jest nie tylko dyplomem, ale przede wszystkim filmową wizytówką, z którą wyruszyli ze Szkoły w świat.

źródło: www.kurier.pap.pl

TRAILER https://vimeo.com/126685477

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial