Srebro parawioślarzy

W  Gavirate  21-25.04.2016r. zawody międzynarodowe FISA oraz dodatkowe regaty kwalifikacyjne na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio.

Dwójka 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski, która posiada kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w pierwszym dniu regat zajęła 5 miejsce w finale A, a w drugim dniu poprawia swój wynik, zdobywając srebrny medal finale A.

Zawodnik reprezentacji Polski w parawioślarstwie Jarosław Kailing w stawce 16 zawodników w kategorii ASM1x zajął ostatecznie 6 miejsce w finale A, niestety nie wystarczyło to, aby zdobyć upragnioną kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio.

Leszek Niewiarowski, który pierwszego dnia regat zajął 3 miejsce finale C, a drugiego dnia regat otarł się o podium i ostatecznie wywalczył 4 miejsce w finale A.

W regatach rywalizowali zawodnicy z 32 państw z całego świata. Ostatecznie w Igrzyskach w Rio 2016 wystartuje jedna Polska osada 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski.