Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.

Już po raz kolejny Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) w Gdańsku wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem organizują wspólną akcję „Czerwony Krzyż świeci na niebiesko dla autyzmu”. W tym roku partnerem akcji jest Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym (SPOA). Akcja została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska. Hasłem jest „Gdańsk solidarnie dla autyzmu”.

informacje o akcji na: www.iwrd.pl  

 www.pck-gdansk.org    

www.spoa.org.pl      

www.gdansk.pl

na fb:

https://www.facebook.com/iwrdpl-363200530382143/?fref=ts

https://www.facebook.com/poopckgdansk/?fref=ts

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Pomocy-Osobom-Autystycznym-194471660589554/?fref=ts

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Poradnik Autystyczny postanowił zaprosić na obchodzenie tego dnia z Poradnikiem.

W tym roku już po raz drugi Poradnik Autystyczny organizuje ogólnopolską akcje konsultacji z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Konsultacje odbęda się w dniu 2 kwietnia w całej Polsce w prawie 200 placówkach. Wezmą w nich terapeuci różnych specjalizacji zarowno z gabinetów prywatnych, jak też i poradni psychologiczno – pedagogicznych.

Zapraszamy do zapoznania się z listą

Zachęcamy do rozpowszechniania informacji o wydarzeniu oraz dołączania do niego.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial