System Codziennego Samouzdrawiania

Eugeniusz Gołybard z żoną  wykłada na Kijowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, propagując SCS (System Codziennego Samouzdrawiania). Autorem wykorzystywanych w SCS podstawowych ćwiczeń jest słynny Japończyk Kacudzo Nishi, który urodzil się w 1884 roku, sam się uleczył, ukończył studia, potem stał głównym inżynierem metra w Tokio. W 1927 roku opublikował swoje rozważania i zalecenia zdrowotne. Potem wykładał w Stanach Zjednoczonych, stał mistrzem ajkido.

SCS składa się z czterech komponentów: wiedza, ćwiczenia, preparaty i narzędzia.

Po-pierwsze, trzeba wiedzieć o podstawowych mechanizmach ludskiego ciała i wykorzystywać tę wiedzę pod czas ćwiczeń, przygotowania preparatów uzdrawiajacych, stosowania zaleceń, zabiegów, narzędzi oraz dla samokontroli.

Po-drugie, człowiek powinien rano i wieczorem wykonywać pewne ćwiczenia i akopresurę, które aktywizują krwiobieg w naczyniach włosowatych, a więc uzdrawiają na poziomie komórek.

Te ćwiczenia uzdrawiają kościec, więzadła i mięśni, serce i naczynia, układ pokarmowy i układ oddechowy, krew, normalizują wymianę gazową O2 + CO2, optymizują dynamikę kwasowo-zasadową, inne.

A co najważniejsze: ćwiczenia, połączone z wiedzą, przyczyniaja się do powstania realnego kontaktu między ciałem a świadomością, co pozwala doskonalić pracę nad sobą.

Po-trzecie, preparaty uzdrawiające (przeważnie kwasy i napary ziołowe) człowiek wyrabia sam, według zalecanych recept. To dotyczy również pewnych zabiegów.

Po-czwarte, wykorzystują się narzędzia pomocnicze: aplikatory, instrumenty masażowe, miedziane, kompresy, inne.

Te cztery komponenty SCS (wiedza, ćwiczenia, preparaty i narzędzia) tworzą całościową układankę zdrowotną, w centrum której znajdują się ćwiczenia wieczorne i poranne.

http://www.plukr.org/page150.html

 

Codzienne ćwiczenia nauczane przez Eugeniusza Gołybarda – fragment płyty DVD dołączonej do książki Zdrowie stwórz sam.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial