Taki trochę chory

„Taki trochę chory” to niezwykła autobiografia niezwykłego człowieka. Jacek Noch, chory na stwardnienie rozsiane, nie ma zamiaru poddać się chorobie. Walczy z nią… śmiechem. Choroba wymusza na nim tysiące fizycznych ograniczeń, ale jednego nie da rady zawłaszczyć – poczucia humoru i inteligencji. Jeździ po Polsce i występuje ze swoim stand-upem, rozbawiając widzów, ale też zmuszając do zadumy.

 

Zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę, która za jakiś czas posadzi go na wózek. Nie może wykonywać wyuczonego zawodu i odpada nawet praca w McDonaldzie. A do tego żona zostawiła go dla trenera psów. Pozostaje albo się załamać, albo śmiać się. Właśnie taką drogę obrał autor książki „Taki trochę chory”, Jacek Noch. 

 

 

 

Życie Jacka wywróciło się do góry nogami, gdy zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane. Mężczyzna musiał stanąć przed koniecznością znalezienia swojego miejsca w świecie, który, jak mu się wtedy wydawało, stał się dla niego bardzo wrogim miejscem. Za sprawą swojej przyjaciółki i współautorki książki, Karoliny Piorkowskiej, Jacek postanowił przekuć swoją trudną sytuację w żart i w ten sposób bawić ludzi.

 

Jeden udany występ podczas wieczoru stand-upowego otworzył przed nim świat, który do tej pory był mu całkowicie nieznany. Skromny chłopak z Sosnowca zaczął występować przed szeroką publicznością, a nawet został kilkukrotnie zaproszony do telewizji, gdzie pojawił się m.in. w programie Kuby Wojewódzkiego. To wszystko dzięki temu, że nauczył się żartować ze swojej choroby i niepełnosprawności. Książka „Taki trochę chory” to prawdziwa pigułka optymizmu, która pozwala uwierzyć, że w nawet najtrudniejszych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest uśmiech i dystans.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial