Taniec Na Wózkach

W październiku w Koszycach na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Europy w Tańcu Na Wózkach. W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z 14 krajów. Polskę reprezentowało siedmioro tancerzy pod przewodnictwem trenera Włodzimierza Ciok. Nie zabrakło również polskiego akcentu w dziewięcioosobowym składzie sędziowskim, w którym znalazła się pani Iwona Ciok. Do niedawna podczas  imprez tej rangi, sportowcy rywalizowali jedynie w kategoriach tańców standardowych i latynoamerykańskich, w układach „combi” (jeden tancerz jest osobą sprawną, drugi porusza się na wózku) i  „duo” (oboje tancerze są osobami niepełnosprawnymi).
Od Mistrzostw Europy zorganizowanych w Polsce w 2014 roku, do dotychczas rozgrywanych kategorii (za aprobatą Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego – IPC) dodano kolejne trzy – „freestyle combi”, „freestyle single” oraz „single”. W związku z tym, organizatorzy podjęli decyzję, aby tegoroczne zawody rozegrać w ciągu trzech, a nie jak dotychczas dwóch dni. Idące za tym mniejsze obciążenie fizyczne zawodników pozwoliło im lepiej rozplanować siły na starty w poszczególnych kategoriach. W rezultacie zmagań, nasza reprezentacja przywiozła do kraju 8 medali, co stanowi drugie (po Ukrainie) miejsce w klasyfikacji medalowej.
Polska zdobyła:

2 medale złote – Paweł Karpiński & Joanna Reda (duo latin 2)
Marek Zaborowski & Katarzyna Błoch ( freestyle combi  2)

3 srebrne –  Paweł Karpiński & Joanna Reda (duo standard 2)
Paweł Karpiński & Nadine Kinczel (combi latin 2)
Katarzyna Bloch (single woman 2)

3 brązowe –  Marek Zaborowski & Katarzyna Błoch (combi latin 2)
Katarzyna Błoch (freestyle single woman 2)
Paweł Karpiński (single man 2)

Mamy więc Mistrzów, Wicemistrzów i II Wicemistrzów Europy w prawie każdej kategorii tanecznej w jakiej startowaliśmy.
Poza podium, ale w ścisłym finale, pokonując wielu rywali znaleźli się również:
4 miejsce – Daniel Jerzmanowski & Anna Rybarczyk (combi latin 2)
5 miejsce – Joanna Reda (single woman 2)
6 miejsce – Marek Zaborowski & Katarzyna Błoch (combi standard 2)

Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu i startowi naszych tancerzy na sali  dwukrotnie zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego dostarczając obecnym dodatkowych wzruszeń.
Myślę, że nawet miejsca zajęte poniżeń pragnień zawodników, zaowocują  motywacją, do spełnienia tych marzeń w przyszłych turniejach. Stać ich na to.
Na wspomnienie zasługuje też bardzo dobre przygotowanie imprezy pod względem technicznym i organizacyjnym. Nieliczne, normalne przy takiej skali imprezy problemy, rozwiązywane były bardzo szybko i w sposób satysfakcjonujący osoby je zgłaszające.

Home

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial