Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami we Wrocławiu

Dziś, 30 listopada rozpoczął się Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami we Wrocławiu. Tydzień zainugurował Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych, wręczając Certyfikaty „Wrocław bez barier”.

Kapituła konkursu uznała, że w kartegorii: miejsce dostępne dla wszystkich wyróżnienie należy się Wyższej Szkole Bankowej, w imieniu ktorej certyfikat odebrał rektor szkoły. W kategorii działań innowacyjnych – za unikalny projekt dotyczący gier wideo i animacji filmowej z udziałem osób niepełnosprawnych certyfikat otrzymał dr Jan Stasieńko z DSW. W kategorii: integracja społeczna, za pracę w tworzeniu audiodeskrypcji na imprezach sportowych i filmowych wyróżniono fundację „Katarynka” i jej wiceprezes Justynę Mańkowską. Po wręczeniu certyfikatów odbyła się publiczna dyskusja z udziałem laureatow oraz posła Sławomira Piechoty i terenowego przedstawiciela rzecznika praw obywatelskich. Podczas gali i dyskusji obecny był tłumacz języka migowego. 

źródło: http://www.wroclaw.pl/wroclaw-bez-barier-wyroznienia-i-tydzien-osob-z-niepelnosprawnosciami

 

W programie znajdą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli środowiska osób z niepełnosprawnością, będą miały miejsce Targi Pracy, organizacje pozarządowe przedstawią realizowane projekty miejskie.

Program:

1 grudnia 2015
Mikołajkowa Rozdawajka Jabłek Fundacji „Potrafię Pomóc” 

2.12.2015
Panel dyskusyjny pt. Studenci z niepełnosprawnością – Wrocław

Warsztaty baśnioterapeutyczne w ramach projektu „Wykluczeni z Kultury”

3.12.2015
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej nr 116 i Gimnazjum nr 52 dla Uczniów z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym

4.12.2015
Spotkanie kibiców z niepełnosprawnością z Piotrem Baronem, trenerem żużlowców Betardu Sparty Wrocław

program

szczegóły

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial