Tysiące skarbonek już w drodze do sztabów

Od wczesnych godzin porannych w magazynie partnera Fundacji – firmy UPS – trwa przygotowanie wielkiej wysyłki materiałów do około 1750 sztabów biorących udział w 28. Finale WOŚP. Pracownicy Fundacji WOŚP oraz firmy UPS wraz ze swoimi bliskimi pakują skarbonki, które będą wykorzystane przez blisko 120 tys. wolontariuszy.

Pewną tradycją jest, że przygotowanie wysyłki tysięcy puszek, do których będą kwestować wolontariusze, Fundacja WOŚP organizuje przy współpracy z firmą UPS. Pracownicy UPS uczestniczą w tej akcji wolontariacko, często wraz ze swoimi rodzinami. Przy dzisiejszej wysyłce pracuje około 180 osób.

– Jesteśmy w wielkim magazynie, razem z nami mnóstwo ludzi, a pośród nich wiele dzieciaków. Od lat w okresie przedfinałowym spotykamy się z naszym partnerem wysyłkowym. Ściągają tu całe rodziny. Jest nas dużo, dzięki czemu praca idzie bardzo szybko i tą ogromną liczbę przesyłek do sztabów jesteśmy w stanie ogarnąć migiem – mówi Jurek Owsiak.

Efektem dzisiejszej akcji będzie wysyłka 160 tys. puszek (16 palet!) do około 1750 sztabów (w tym 100 zagranicznych) – w sumie to 1665 paczek, które już niebawem wyruszą w drogę do najdalszych zakątków Polski oraz 93 paczki, które pojadą do krajów takich jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Wielka Brytania, Belgia i Meksyk. Pierwsze paczki dotrą do adresatów już w poniedziałek, pozostałe sztaby powinny otrzymać w ciągu najbliższych kilku dni.

Podoba Ci się artykuł? UDOSTĘPNIJ!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Czcionka
Kontrast