Warszawa ma pełnomocnika ds. dostępności

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała Donatę Kończyk na pełnomocnika do spraw dostępności – poinformował 12 stycznia warszawski ratusz.

 

Ratusz poinformował, że będzie ona czuwać nad dostosowaniem przestrzeni miasta do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością – osób z niepełnosprawnościami, seniorów, czy rodziców z małymi dziećmi.

Rzecznik urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk powiedział PAP, że w ratuszu powołano takie stanowisko ze względu na standaryzację miejskich inwestycji. – Cały czas się rozwijamy. Inwestycje, które podejmujemy, mają wspólny mianownik – standaryzację, także jeśli chodzi o dostępność budynków dla osób niepełnosprawnych – podkreślił.

Do zadań Kończyk należeć będzie m.in. monitoring prac i środków finansowych na przeprowadzenie inwestycji lub remontów ws. likwidacji barier dla osób z ograniczoną mobilnością. Pełnomocniczka będzie dbać o standardy dostępności wydarzeń miejskich (m.in. społecznych, kulturalnych i sportowych) dla osób z dysfunkcją wzroku (audiodeskrypcja) lub słuchu (np. tłumacz języka migowego, pętla indukcyjna oraz dokumentów).

Pełnomocniczka będzie czuwać również nad dostępnością dokumentów i stron internetowych m.st. Warszawy oraz będzie czuwać nad kampaniami informacyjno-edukacyjnymi, które dotyczą dostosowania infrastruktury miejskiej do osób z ograniczoną mobilnością. 

(PAP)

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial