Warsztaty tanga również dla osób niewidomych

– Tango to taniec, który pięknie łączy i integruje – mówi PAP Life Sylwia Rubin-Krukowska z Fundacji Kulturo, która zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty taneczne. Na poniedziałkowych zajęciach mile widziani będą wszyscy bez względu na wiek, także osoby niewidome.

– Tango to taniec, który w Argentynie tańczą osoby w różnym wieku – młodzież, dorośli, seniorzy. Tę ideę chcemy przekazywać w Polsce zachęcając do tańczenia tanga osoby w różnym wieku. Tango to jednocześnie taniec, który pięknie łączy i integruje, dlatego też zapraszamy do tańca wszystkich, bez względu na ograniczenie wiekowe, tak, by wspólnie cieszyć się jego radością i emocjami – tak o międzypokoleniowych warsztatach tanga mówi PAP Life Sylwia Rubin-Krukowska z Fundacji Kulturo, która jest organizatorem wydarzenia.

Pierwsze zajęcia taneczne odbyły się w poniedziałek 14 listopada. Rubin-Krukowska przekonuje, że na naukę tańca nigdy nie jest za późno, a tango to taniec pełen wyjątkowych emocji, uczucia. – To doskonała forma spędzenia wolnego czasu i bycia w grupie. Warsztaty poprowadzi Cristian Rubin – Argentyńczyk, który wszystkich będzie starał się zarazić swoją pasją do tanga – zapewnia PAP Life organizatorka.

Warsztaty skierowane są do wszystkich – rodziców z dziećmi, młodzieży, dorosłych i seniorów. – Nie trzeba mieć żadnych umiejętności tanecznych. Tempo i rytm nauki dostosowane będą do uczestników, tak by wszyscy czuli się komfortowo – przekonuje i zaprasza też osoby niewidome. – Warsztaty będą dostosowane do ich potrzeb – dodaje.

Zajęcia taneczne odbędą się w Wolskim Centrum Kultury w poniedziałek w godz. 19.30-20.15. Kolejne warsztaty tanga – 22 i 23 listopada. Na zajęcia obowiązują zapisy, ale wstęp jest wolny.

Finałem – zorganizowanego z okazji świętowania stulecia przyłączenia dzielnicy Wola do miasta Warszawa – projektu będzie koncert fuzyjny artystów z Argentyny i Polski, który odbędzie się 23 listopada.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial