Wpływ tańca na samopoczucie i relacje społeczne

Zapewne każdemu z nas choć raz w życiu śniło się, że jest w stanie nieważkości. Oderwanie od ziemi i wszelakich problemów napawa wolnością. Czy wiesz, że wspomniany stan nieważkości można również osiągnąć będąc ziemi? Czy wiesz, że Twój stan nieważkości może wpłynąć pozytywnie na społeczeństwo? Zastanawiasz jak to możliwe? Zapraszam więc do dalszej części artykułu.

Wpływ tańca na samopoczucie

Muzyka towarzysz ludzkości od zarania dziejów. Dawniej ludzie tańczyli nawet gdy muzyka jeszcze nie istniała. Tworzyli ją sami z tego co znajdowało się w zasięgu ręki. Byli przy tym szczęśliwi. Zapominali choć na chwilę o trudach codzienności. Tańcząc zaś, jeszcze bardziej uwalniali swoje wewnętrzne dziecko. Tak jest po dziś dzień.

Wpływ tańca na relacje społeczne.

Aby lepiej zrozumieć jak ważny wbrew wszelkim pozorom jest w życiu taniec, wyobraźmy sobie pewną sytuację.

Nadchodzi koniec tygodnia. Jedyne o czym marzysz, to odpocząć po ciężkich dniach pracy. Jednakże nie chcesz spędzać czasu w domu. Decydujesz się więc pójść potańczyć w miejsce gdzie znajduje się więcej osób, aby nie czuć się samotnym.

Wchodząc do owego miejsca słyszysz swoją ulubioną muzykę. Widzisz jak ludzie podpierają ściany. Ciebie zaś pomimo zmęczenia rozpiera energia. Decydujesz się więc wyjść na środek parkietu nie zważając na to co pomyślą inni.

Zdjęcie pochodzi z wymiany międzynarodowej w Pogorzelicy (2016 rok). Fotografia przedstawia grupę taneczną „Smile” działającą przy Centrum kultury w Solecznikach (Litwa), oraz moją skromną osobę.

Wyszedłem, tańczę – i co dalej?

Po kilku minutach samotnego tańca widzisz, jak pozostałe osoby dołączają do Ciebie prosząc Cię do wspólnej zabawy. Czy wiesz co to oznacza?

Swoim tańcem sprawiasz, że ludzie zaczynają się uśmiechać. Czyż nie jest to piękne? Być może dzięki temu przegoniłeś czyjeś smutki? A może drogi czytelniku Twój taniec odmienił czyjeś życie, a Ty zyskałeś na swojej drodze nowego znajomego? Piękne to, czyż nie?☺️.

Czy widzisz te uśmiechy na obydwu zdjęciach? Czyż taniec nie jest piękny?

Tańcz tak, jakby nie było jutra.

Zdjęcie pochodzi z okresu mojej studniówki (2018r.) na którym jestem wraz ze swoją kuzynką

Co w kolejnych artykułach?

Kolejne dwa artykuły zostaną poświęcone dwóm niewidomym muzykom. Pierwszy z nich to pianista, zaś drugi gitarzysta.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial