Wszystko jest bez sensu – Czyli o tym czy niepełnosprawność zaczyna się w głowie?

Cześć Rampowicze w dzisiejszym artykule opowiem wam o tym jak radzić sobie w gorsze dni bo nie oszukujmy się każdy z nas takie ma i nie jest to nic dziwnego.

Niepełnosprawność jest w głowie – Popularne stwierdzenie z którym nie do końca się zgadzam

Nie jestem w stanie zliczyć ile razy słyszałam powyższe stwierdzenie, tylko że wiecie co? Najczęściej słyszałam je od osób sprawnych, które tak naprawdę nie miały pojęcia o tym jak to jest żyć z niepełnosprawnością – zawsze bardzo mnie to irytowało. Inie chodzi mi o to, że osoby z niepełnosprawnością są w najgorszej sytuacji, jednak mówienie „ Przesadzasz nie masz tak źle” albo „inni mają gorzej” na pewno w niczym nie pomaga, a tak naprawę pogarsza sytuacje. Bo w takiej chwili zaczynamy się zastanawiać czy to z nami jest coś nie tak? Jest również druga strona medalu, że to my jako osoby niepełnosprawne czasem wykorzystujemy chorobę do tego aby nie podjąć próby wykonania jakiejś czynności bo przecież jesteśmy chorzy i oczekujemy, że tym sposobem otrzymamy pomoc od innych. A wiadomo jak to wygląda w dzisiejszych czasach , nie wszyscy są chętni do pomocy.

Jak to w końcu jest z tą Niepełnosprawnością – Zaczyna się w głowie czy jednak nie?

Ile ludzi tyle opinii, ciężko tak naprawdę stwierdzić kto ma tutaj racje bo jednak nie da się ukryć że będąc osobą niepełnosprawną zostaniemy nią do końca życia i tego już nic nie zmieni, jednak uważam że nie warto się załamywać i pomimo wyzwań jakie stawia nam codzienność mówić sobie „ Dam radę” cieszyć się z każdego dnia.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial