„Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”

W dniach 19 -20 listopada 2016 w Dąbrowie Górniczej, wystartuje kolejna edycja artystycznego projektu pod hasłem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”, realizowanego przez dąbrowską Fundację „Wygrajmy Razem” w kooperacji z wieloma Partnerami.

W tym roku po raz pierwszy przedsięwzięcie potrwa dwa dni i będzie organizowane w ramach dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębie Wood. Na projekt składać się będą takie wydarzenia jak: widowisko poetycko-muzyczne „Wołaniem wołam Cię” z recitalem wrocławskiego artysty Leszka Kopcia (19.11) wystawione w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej oraz koncert „Moje miejsce na ziemi” (20.11), który odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia.

Widowisko „Wołaniem wołam Cię” to projekt grudziądzkiego Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka, który swoją premierę miał w 2014 roku na deskach teatru w Grudziądzu. Spektakl z umuzycznionymi wierszami poety Ernesta Brylla wyreżyserował grudziądzki aktor i wokalista Zbigniew Kulwicki, a biorą w nim udział utalentowani artyści z dysfunkcją wzroku. Publiczność zgromadzona w dąbrowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej stanie się 19 listopada świadkiem nowej odsłony tego ciekawego przedstawienia.

W repertuarze koncertu „Moje miejsce na ziemi” znajdą się piosenki luźno nawiązujące zarówno do obchodów Święta Niepodległości, jak i do jubileuszu stulecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej. Będzie to podroż przez różne style muzyczne, dzięki czemu koncert przysporzy wielu wrażeń i emocji, zadowalając widzów o różnych gustach. W wykonaniu niepełnosprawnych artystów śpiewających przy akompaniamencie profesjonalnego zespołu muzycznego zabrzmią piosenki takich wokalistów i zespołów jak: Grażyna Łobaszewska, Beata Kozidrak, Zbigniew Zamachowski, Hanna Banaszak, Justyna Steczkowska, COMA, Budka Suflera, Various Manx, 2+1, itp. Kierownikiem artystycznym koncertu jest pedagog i muzyk współpracujący między innymi z: zespołem wolna grupa Bukowina – Krzysztof Żesławski. Koncert poprowadzi znana i lubiana aktorka – Joanna Bartel.

Przypominamy, że „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” to inicjatywa z wieloletnią tradycją, wspierana między innymi przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która podobnie jak organizacja Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej przyczynia się min. do rozwijania talentów muzyczno-wokalnych i aktorskich osób zmagających się z rożnymi niepełnosprawnościami.

Organizatorzy gorąco zapraszają na tegoroczną edycję „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”.

ww.wygrajmyrazem.org.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial