Zaproszenie na konferencję – FAS / FASD – bez tajemnic!

Dlaczego decyduję się na udział w konferencjach?

Wrzesień jest miesiącem uświadamiania czym jest FAS . Jest to okazja by mówić o tym, że FAS jest we mnie .

Jednorazowe wypicie np. kieliszka wina w ciąży, może spowodować uszkodzenie płodu. FASD dotyka w Polsce 2 na 1000 dzieci. To więcej niż np. zespół Downa czy autyzm. Picie alkoholu przez kobiety, które są w ciąży może doprowadzić u dziecka do zmian w budowie ciała, wad rozwojowych wielu narządów, a przede wszystkim ośrodkowego układu nerwowego. To skutkuje zaburzeniami rozwoju emocjonalnego i mowy, opóźnieniem rozwoju psychoruchowego, upośledzeniem umysłowym, padaczką, ADHD, zaburzeniami z kręgu autyzmu, trudnościami w relacjach społecznych.

Czy moim zdaniem zdaniem mówienie o FAS szkodzi i komplikuje relacje czy je wzbogaca?

Moim zdaniem mówienie o FAS nie jest prostą rzeczą do tego etapu trzeba dojrzeć by nie zniszczyć swojego imienia , pracy a także umieć prosić o pomoc . To jest ogromne obciążenie nie tylko fizyczne , ale też emocjonalne, ponieważ społeczeństwo nie rozumie FAS i z czym to się je na co dzień. Myślę, że moja trudna droga z doświadczania FAS otwiera różne możliwości.

To są te wszystkie działania edukacyjno- specjalistyczne , które dla was przygotowuję- każdego dnia.

Zaproszenie na konferencję,, FAS / fasd – bez tajemnic!”

Kilka dni temu zadzwoniła do mnie Pani Dorota z fundacji,, Pozytywni” i zaprosiła mnie na ogólnopolską konferencję w Gdyni, która odbędzie się 9 września 2023 roku – to jest data szczególna , bo właśnie w tym dniu przypada Światowy Dzień FAS . Jestem ogromnie wdzięczna za tę możliwość podzielenia się tym co ważne i cenne.

Konferencja odbędzie się w formule stacjonarnej w WSAiB w Gdyni ul. Kielecka 7 oraz online (bezpośrednia transmisja do pokoju konferencyjnego).

Dzięki temu, że na tegorocznej konferencji są dwie formuły stacjonarna i online również inne osoby będą mogły wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu . Razem z Portalem Rampa – Pokonujemy Bariery – będziemy tam wszyscy dzięki nowym technologiom.

Zostawiam dla Was link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/29AoQlKbi oraz link do rejestracji:

https://forms.gle/8XAhmNTQC2NNu5E79

Zamieszczam także link do strony Fundacji: www.fundacjapozytywni.org

Patronat Honorowy

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „FAS/FASD – Bez Tajemnic!” została objęta Patronatem Honorowym przez Fundację Doktora Liszcza.

Patronat Honorowy w przypadku fundacji dr. Krzysztofa Liszcza otwiera nowe perspektywy na właśnie dzielenie się tym ,co ważne, ale niesie też za sobą szanse na zmianę systemu pomocy dla osób chorych i ich rodzin .

Czy mam tremę przed wystąpieniem na Panelu dyskusyjnym?

Tremy jako takiej nie mam bo akurat mam to szczęście, że moderatorem Panelu dyskusyjnego jest Pani Anna Blokus -Szkodzińska, która jakiś czas temu nagrywała ze mną materiał na temat doświadczania życia z FAS dla studentów.

Będę też miała możliwość spotkania się z Małgorzatą Korolczuk z FASMISJI, a autorką mojego wywiadu. Bardzo się cieszę na tę konferencję i zapraszam do rejestracji zarówno w swoim imieniu jak i organizatorów.

Czy planuję relację z tego wydarzenia?

Tak ,oczywiście. Będzie relacja z tego wydarzenia także będzie ciekawie, inspirująco i twórczo.

Na koniec kilka słów o mojej zbiórce…

Kochani, wiecie ile miałam obaw z zakończeniem poprzedniej zbiórki. Kochani właśnie dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu udało się opłacić najpilniejsze faktury za leczenie specjalistyczne. Z całego serca dziękuję za każdą Waszą pomoc….

Pytacie się mnie wielu komentarzach, jak żyje się z doświadczaniem FAS…. Zdiagnozowano mnie 21 lat temu, gdy wiedza o FAS dopiero przyszła do Polski…

Osoby dorosłe z FAS i cukrzycą nie mają na nic refundacji ani pomocy. Dlaczego tak jest? Bo system nas zupełnie nie widzi….

Kończą się środki na moje specjalistyczne leczenie….

Dziś wstałam z glikemią hi czyli nie wiadomo ile. Jedyne co zrobiłam to podziękowałam, że moja cukrzyca jest powiązana z fasem, bo przy klasycznym przebiegu cukrzycy już bym nie żyła.

Potrzebuję Was kochani, znów świetnej drużyny z którą razem będziemy działać…. Bym mogła robić dalej to co kocham potrzebuje środków na leczenie…. Bez Was nie mam po prostu szans!

Kryzys classic. W podwójnym życiu fas i cukrzyca…

Daję sobie czas, aż dawki leków insuliny zaczną działać… życie z fas i cukrami to niezła mieszanka…. Zmiana typu cukrzycy nie jest mi na rękę, bo od 2011 roku zdana jestem na pomoc innych ludzi. Dzięki kontaktom i wspólnemu działaniu tyle się dzieje….

Dziś mam ochotę to wszystko rzucić, wiecie nie mieć fas i cukrzycy!!

A tak przy okazji to dziękuję Wam wszystkim bardzo i za wpłaty i za każde wsparcie, każde udostępnienie!

Jeśli ktoś z Was- Czytelników miałby ochotę pomóc Kasi zostawiamy link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/kasia-liszcz

Opracowanie wpisu: Katarzyna Liszcz , asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery , gość specjalny w panelu dyskusyjnym ” FAS we mnie , czy ja w fas-ie- oto jest pytanie?”

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial