Zawody przyszłości — najbardziej opłacalne kierunki rozwoju

Jednym z najbardziej opłacalnych zawodów, które wciąż zyskuje coraz większą popularność i zapotrzebowanie, jest programista. Szczególnie po pandemii, kiedy praca zdalna zaczęła być coraz częściej pożądana – zawód programisty daje taką możliwość.

Przyszłościowe zawody – programista i nie tylko

Oprócz tego programowanie wiąże się z wysokimi zarobkami. Zależą one od doświadczenia specjalizacji oraz dodatkowych umiejętności, które prezentuje programista. Przykładowo specjalista Frontend może liczyć na medianę wynagrodzenia w kwotach od 16 do 22 tys. zł netto. To dane z ostatniego kwartału 2023 roku. Wciąż jednak na najwyższe wynagrodzenia mogą liczyć: Architekt IT, Project Manager oraz Data Science.

Zawody przyszłości w kategorii IT to także Product Owner i specjalista od cyberbezpieczeństwa. Chociaż obecnie próg wejścia do branży IT jest wysoki, to dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i wybraniu specjalizacji, masz szansę na dobrze płatną pracę.

Już teraz zapoznaj się z sytuacją na rynku i porównaj oferty, by wiedzieć, jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Sprawdź portal GoWork.pl gdzie znajdziesz interesujące propozycje, na przykład z Katowic: https://www.gowork.pl/praca/programista;st/katowice;l. To miasto staje się jednym z najczęściej wybieranych kierunków korporacyjnych lokalizacji. Dzięki temu stanowi atrakcyjne miejsce pracy.

Analityk IT – zawód z pewną przyszłością

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć analityka IT. To jeden z najbardziej pożądanych zawodów w przyszłości. Analityk biznesowy łączy w sobie wiedzę z zakresu branży IT, marketingu oraz finansów. To stanowisko niezwykle istotne w mniejszych i większych przedsiębiorstwach.

Analityk finansowy pomaga zoptymalizować procesy zachodzące w firmie. Pracuje z danymi, ale także z zespołami projektowymi, dzięki którym zbiera potrzebne informacje. Co ciekawe, analityk danych nie musi mieć stricte kierunkowego wykształcenia związanego ze studiami.

Jeżeli masz predyspozycje od zawodu i wiedzę zdobytą na drodze szkoleń, kursów i podyplomówek, a także doświadczenie, z pewnością może osiągnąć wysoki pułap wynagrodzeń. Mediana płac w tej branży wynosi od ponad 6 tys. zł. do nawet 10 tys. zł. Specjaliści z branży IT to opłacalne zawody w przyszłości, ze względu na postępującą informatyzację.

Nowoczesny zawód z szansą na rozwój i wysokie zarobki – inżynier bioinformatyki

Ciekawym, przyszłościowym kierunkiem z pogranicza IT oraz biologii, jest inżynier bioinformatyki. Na czym to polega? Specjaliści w dziedzinie biochemii, biotechnologii i biologii molekularnej potrafią pracować nad tymi zagadnieniami w ujęciu nowoczesnych technologii IT.

To przydatne szczególnie w obliczu wciąż gromadzonych danych cyfrowych, odwołujących się do genomu ludzi, zwierząt i roślin. Opłacalne zawody w przyszłości to zdecydowanie nowoczesne technologie, które rozwijają się coraz szybciej. Dlatego pracę z pewnością zyskają osoby, które potrafią rozwiązywać problemy wynikające z rewolucji cyfrowej. Rozpoczęcie nowej drogi zawodowej w tym kierunku z pewnością jest szansą na satysfakcjonującą, potrzebną i dobrze płatną pracę. Jak widzisz, najlepiej płatne zawody przyszłości to te, które wymagają specjalistycznej wiedzy – warto więc rozwijać się i kształcić, by by być konkurencyjnym na rynku pracy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial