Związek Osób z Niepełnosprawnością

Związki to ogólnie skomplikowana sprawa,nie ma jednego prostego schematu miłości. Dzisiaj postaram się wam opowiedzieć o tym jak to wszystko wygląda z mojej perspektywy.

Związek – czyli umiejętność pójścia na kompromis i zrozumienie

Nie jestem ekspertem od związków, nie powiem wam jak sobie z tym poradzić, mogę wam tylko powiedzieć, że jeżeli znajdziecie dla siebie odpowiednią osobę to sami będziecie wiedzieć jak to ogarnąć. Z pewnością nie jest to proste, zwłaszcza że my jako osoby niepełnosprawne mamy pewne ograniczenia. Czasem tym problemem nie jesteśmy my ale np. nasi rodzice którzy boją się o to czy damy sobie radę i poradzimy sobie mieszkając z partnerem w pojedynkę czy nie zostaniemy źle potraktowani. Czasem to my nie potrafimy otworzyć się na drugiego człowieka, ponieważ myślimy że nie jesteśmy wystarczający- tak było w moim przypadku. Jednak, gdy już się otworzymy możemy stworzyć naprawdę coś fajnego oczywiście czeka nas ogrom ciężkiej pracy, czasem wylanych łez i kłótni ale ze wszystkim można sobie poradzić.

Musimy też nauczyć się cierpliwości i zrozumienia dla drugiej osoby, być świadomym ograniczeń partnera/ partnerki, jednak ciężka praca zaangażowanie w relacje i stawianie sobie wspólnych celów spowoduje że łatwiej będzie nam radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.

Artykuł zrealizowany podczas stażu w ramach projektu „Aktywny Start” współfinansowanego ze Środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial