#1922Litry dla osób niepełnosprawnych. Akcja „Litr paliwa zamiast piwa”

o. Leonard Bielecki – franciszkanin, Tomek Wolny – dziennikarz i Krystian Włodarczak ze Stowarzyszenia Na Tak ponownie zapraszają do urodzinowego tankowania.

W tym roku do ekipy dołącza SZYMON PAWŁOWSKI, piłkarz Lecha Poznań, który również ma na początku listopada urodziny.

Całą czwórkę łączą dwie rzeczy – chęć pomagania oraz niemal wspólny dzień świętowania urodzin. o.Leonard, Krystian i Szymon ubchodzą urodziny 4 listopada, Tomek zaś dzień później. Z okazji swojego święta proszą o tankowanie paliwa dla osób niepełnosprawnych w ramach prezentu urodzinowego.

Każdy przelany litr paliwa (5 zł) to jednorazowe przywiezienie i odwiezienie osoby z niepełnosprawnością, będącej pod opieką Stowarzyszenia Na Tak na rehabilitację. 

Inicjatywa odbywa się w ramach akcji Litr Paliwa Zamiast Piwa, dzięki której na stronie www.litrpaliwa.pl można „zatankować” potrzebne paliwo. Każde przelane 5 zł to 1 litr paliwa, który pozwala jednorazowo przywieźć i odwieźć osobę niepełnosprawną ze Stowarzyszenia na rehabilitację.

Jest to kolejna odsłona urodzinowego tankowania. W zeszłym roku również zbierali paliwo na urodziny z tą różnicą, że w formie rywalizacji – ten kto zebrał najmniej paliwa miał umyć wszystkie okna w Kamyku – jednej z placówek Stowarzyszenia Na Tak. Ostatecznie okna myli wspólnie i sprawiło im to tyle radości, że również w tym roku nie mogli sobie odpuścić tej urodzinowej zabawy, mając przy okazji ważne zadanie do wykonania – pomóc niepełnosprawnym ze Stowarzyszenia Na Tak.

http://www.litrpaliwa.pl/

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial