26 milionów złotych na sprzęt do diagnostyki dzieci – wielkie zakupy wciąż trwają

39 urządzeń za 26 milionów złotych to efekt pierwszego dnia 53. Konkursu Ofert, w ramach którego Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupuje sprzęt za środki zebrane w trakcie 27. Finału WOŚP. Wielkie zakupy ultranowoczesnych urządzeń dla kilkudziesięciu ośrodków z całej Polski zakończą się dziś w nocy.

Przedmiotem trwającego właśnie Konkursu Ofert jest zakup wyrobów medycznych przeznaczonych do diagnostyki dzieci. Wczoraj Fundacja WOŚP kupiła 13 sztuk aparatów rentgenowskich przyłóżkowych oraz 26 zestawów endoskopów, wydając łącznie 26 milionów złotych. W planie dzisiejszych zakupów są jeszcze: aparaty do znieczulania dzieci (11 sztuk), aparaty USG (41 sztuk) oraz echokardiografy (18 sztuk).

– Rozmawiamy z oferentami, dzięki czemu możemy wybierać jakość, a nie cenę. Liczna grupa ekspertów pomaga nam, by Państwa pieniądze zostały jak najlepiej wydane – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP. – Wczoraj wydaliśmy 26 milionów złotych, kupując 39 urządzeń. Jest to sprzęt z absolutnie najwyższej półki.
  

Szczegółowy plan zakupów, które odbywają się w ramach Konkursu Ofert, opracowany został przy współpracy z komisją ekspertów, na podstawie próśb nadsyłanych przez szpitale.

 Po raz kolejny mam przyjemność być w gronie ekspertów, którzy oceniają oferowany sprzęt – mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Piotrowski, przedstawiciel Komisji Ekspertów Fundacji WOŚP. – Chcemy narzucać wyższe standardy, wychodząc w przyszłość. Staramy się wybierać także sprzęt sprawdzony, sprzęt niezawodny. Lecząc małe dzieci, musimy mieć 100% pewność, że ten sprzęt nas nie zawiedzie.

Zapis konferencji, która odbyła się dziś w hotelu Warsaw Plaza, dostępny jest na stronie Fundacji WOŚP na Facebooku, szczegółowa relacja z Konkursu Ofert – na stronie Fundacji WOŚP.

Rozliczenie 53. Konkursu Ofert dostępne będzie jutro, po zakończeniu negocjacji z oferentami.

Informacja prasowa


Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial