Akademia Życia – start up for young disable people

Akademia Żcyia to ogólnopolski projekt Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ realizowany w partnerstwie z miastem Konin, finansowany przez Velux Foundation w latach 2013-2018.

Celem tego programu jest usamodzielnienie młodych osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w codziennych czynnościach życiowych. 

Projekt AKADEMIA ŻYCIA daje szansę normalnego życia osobom niepełnosprawnym ruchowo, które dotychczas były zależne od innych. Uczestnicy projektu przyjeżdżają do Konina na pół roku, gdzie w odpowiednio przystosowanych mieszkaniach treningowych odzyskują samodzielność i niezależność. Każdy uczestnik projektu realizuje indywidualny plan działań, przystosowany do jego sprawności, predyspozycji, umiejętności, kompetencji i zainteresowań. Pod okiem wykwalifikowanej kadry przechodzą treningi samodzielności (np. czynności dnia codziennego, poruszanie się środkami komunikacji miejskiej, przygotowywanie posiłków, prace porządkowe), biorą udział w zajęciach aktywnej rehabilitacji na sali gimnastycznej, na basenie i w plenerze (nauka pokonywania barier). Odbywają się też indywidualne spotkania z coachem, który biorąc pod uwagę kompetencje, predyspozycje i zainteresowania uczestników, dopasowuje i proponuje szkolenia zawodowe. Dodatkowo uczestnicy uczą się języków obcych, mogą też korzystać ze wsparcia psychologa. Uczestnicy, którzy sumiennie realizują program Akademii Życia, mają szansę na odbycie półrocznego stażu zawodowego (z wynagrodzeniem).

źródło: podajdalej.org.pl
fot. akademiazycia.org

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial