Cezary Kopiczko – Polscy Truckersi 2

W nowym sezonie "Polskich Truckersów" możemy poznać nową postać, Cezarego Kopiczko, 25-letniego suwalczanina. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Czarek od urodzenia nie posiada obydwu rąk. Ale nie przeszkadza mu to w spełnianiu swoich marzeń i podróżowaniu i wyścigach. 

– Do samochodów ciągnęło mnie od dzieciństwa, pewnie dlatego że tata posiada firmę samochodową. Od małego się przy tym kręciłem. Zasiadanie w szoferce było moją ulubioną zabawą – mówi Cezary. – Bardzo chciałem podróżować i poznawać świat. Uczyłem się, zostałem inżynierem transportu. Pracowałem i odkładałem pieniądze na kurs prawa jazdy – wspomina.

 

Cezary Kopiczko obecnie jeździ jako zawodowy trucker ale dodatkowo bierze udziały w wyścigach samochodowych. W zeszłym roku zajął II miejsce w krajowych eliminacjach do międzynarodowego konkursu Optifuel Challenge. Zawody polegały na jak najszybszym dojechaniudo celu zużywając jak najmniej paliwa. Pokonał ponad 500 kierowców ciężarowych z całej Polski. Nagrodą był wyjazd na światowy finał w Portugalii, gdzie zajął 8 miejsce.

"Polscy Truckersi 2" to kolejna seria programu na Discovery Chanel. Program ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Pokazuje on ile wyzwań i wyrzeczeń wiąże się z tym zawodem. Ale mimo to może go wykonywać każdy, bez względu na wiek, płeć czy niedoskonałości fizyczne. Bohaterów tego programu łączy wspólna pasja jaką jest przemierzanie europejskich i amerykańskich dróg oraz poznawanie świata.

fot. Piotr Mizerski, Discovery Chanel

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial