Akcja „Wylicytuj Dobro”

Salezjański Wolontariat Misyjny – MŁODZI ŚWIATU 12 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Dzieci Ulicy rozpoczęła się akcja „Wylicytuj Dobro”. Dochód z wylicytowanych rzeczy przeznaczony zostanie na wsparcie domu dla dzieci ulicy na Wybrzeżu Kości Słoniowej. 

Od lat Salezjański Wolontariat Misyjny (SWM) – Młodzi Światu pomaga młodym ludziom, dla których z różnych przyczyn domem stała sie ulica. Wolontariusze pracują bezpośrednio z dziećmi ulicy oraz udzielają wsparcia placówkom zapewniającym opiekę.

Ulica jest domem dla ponad 90 mln dzieci na świecie.
O tym, że nie powinno tak być wie każdy z nas.

 

Cała kwota potrzebna na projekt to 13 780 zł

Salezjanie obecni są na Wybrzeżu Kości Słoniowej od 1980 roku, a w byłej stolicy kraju – Abidżanie działają od 1991 roku. Początkowo wspólnota z Abidżanu prowadziła jeden dom dla dzieci ulicy o nazwie Wioska Don Bosco, dzisiaj domy są dwa: „Mama Małgorzata” dla nowych wychowanków i „Magone”, w którym dzieci przechodzą przez dalsze fazy integracji społecznej. Celem jest asystencja wychowawcza, czyli po prostu bycie z młodymi i dla młodych.

Pierwsze kroki nie różnią się od tych które podejmował ks. Bosko – wyjście na spotkanie młodym ludziom z problemami na ich terenie. Grupa wychowawców regularnie odwiedza w godzinach wieczornych dzielnice uczęszczane przez „dzieci ulicy”. Proponują zajęcia edukacyjne, gry i zabawy, pokazują, że rzeczywistość może być bardziej kolorowa i radosna. W ciągu dnia osobny zespół pełni dyżur w mobilnym biurze, ulokowanym w centrum najtrudniejszych dzielnic. Dzięki temu dzieci mają możliwość porozmawiać z osobą, która jest dla nich łącznikiem z rodziną, pomagającym im wrócić do domu lub, jeśli jest to niemożliwe, znaleźć schronienie w ośrodku.

Do końca miesiąca kwietnia na aukcjach Allegro pojawiać się będą misyjne produkty, które będzie można licytować. Ręcznie wykonane instrumenty z Afryki i Ameryki Południowej, oryginalne gry planszowe z pionkami w kształcie lam i kondorów i wiele innych niespodzianek.
Aby wziąć udział w licytacji trzeba mieć założone konto w serwisie Allegro.pl Przed zalicytowaniem upewnij się czy sprzedającym dany produkt jest użytkownik: mlodziswiatu.

Zobacz więcej:

https://swm.pl/blog/wylicytuj-dobro-dla-dzieci-ulicy-z-wybrzeza-kosci-sloniowej/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial