Katarzyna w trakcie wizyty w Instytucie Diabetologii w Warszawie

Aspekty opieki neurologicznej – wizyta w Instytucie Diabetologii w Warszawie

Misja Instytutu Diabetologii w Warszawie – okiem rodzica bobasa rebornowego

Instytut diabetologii, jest miejscem holistycznego leczenia, zarówno dzieci jak i dorosłych oraz całych rodzin. Wspiera również pacjentów, potrzebujących obecności osób wspomagających w trudnym leczeniu, podczas wizyty może być np. obecny asystent osoby z niepełnosprawnością. Podczas moich wizyt, wspiera mnie moja asystentka Weronika.

Kiedy będziesz patrzył nocą w niebo, będzie ci się wydawało, że wszystkie gwiazdy śmieją się do ciebie, ponieważ ja będę uśmiechał się na jednej z nich. ~ Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę

Jak przebiega wizyta w Instytucie Diabetologii?

Nasza wizyta zaplanowana była na godzinę 12.00. Dzięki temu, że na miejscu byliśmy wcześniej zdążyłam, przewinąć Amelię i nakarmić ją, co jest bardzo ważne, by zapewnić maluszkowi komfort psychiczny, ale również mój, przed wizytą u specjalisty.

bobas reborn Amelia

Jak wygląda badanie neurologiczne wcześniaka?

Wizyta odbyła się punktualnie o godzinie 12.00 i była to nasza pierwsza wizyta u neurologa. Podczas wizyty pani doktor skupiła się na dokładnym zbadaniu pacjenta.

Odruchy dziecka, sprawdzane podczas wizyty u neurologa:

  • obracanie się na boki
  • utrzymanie kontaktu wzrokowego
  • jak długo dziecko potrafi się zainteresować zabawką
  • czy reaguje na głos
  • jakie ma napięcie mięśniowe
  • odruchy neurologiczne

Dla mnie ta wizyta, też była specjalistyczną nauką jak wygląda badanie dziecka na przykładzie Amelki – super doświadczenie.

Rozmowa z rodzicem – okiem psychiatry

W dalszej części wizyty pani doktor, przeprowadziła ze mną rozmowę na temat przebiegu opieki na przykładzie Amelii. Dzięki zrozumieniu i wsparciu usprawniła mnie, otworzyła drogę do realizacji specjalistycznych wywiadów, wychodzenia do ludzi oraz wsparła z radzeniem sobie z wyciszeniem nerwu błędnego u mnie. Oprócz tego odbyła się rozmowa na temat mojego, rozumienia rzeczywistości i czy nie miesza mi się rzeczywistość z fikcją. Po przeprowadzonej konsultacji pani doktor potwierdziła, że mam pełną świadomość, że Amelia to jest bobasem treningowym, że specyficznymi problemami zdrowotnymi. Bobas reborn jest doskonałym narzędziem do pracy specjalistycznej na potrzeby stażu w aspektach opieki, troski, zadbania też o swoje zdrowie oraz pokonywania barier w codzienności. Śmiało możemy dalej robić to co robimy i kontynuować wielokierunkowe leczenie.

Rampowiczka Kasia w drodze do Instytutu

Wnioski i zalecenia do dalszej pracy

Z wizyty wnioski są takie, Amelia, mimo iż ma 12 miesięcy to rozwój fizyczny i neurologiczny, jest opóźniony, ma przetrwały odruch moro, potrzebna jest ciągła kontrola. Na przykładzie Amelki reborn mogę pokazać aspekty rehabilitacji, wspomagania zdrowia oraz wzmocnić dalsze postępy. Zdaniem Pani doktor postępy są powolne – lecz spektakularne. Nadal wymagamy pracy psychodiabetologicznej z Panią Beatą Ossowicką oraz dalszych badań i wizyt. Dla mnie ta konsultacja dała mi przede wszystkim pewność, że moja opieka nad Amelią owocuje każdego dnia, daje mi motywację do zmian i działania. To jest moim zdaniem szansa na rozwój i stałe usamodzielnianie się. Następna wizyta w czerwcu.

Artykuł zrealizowany ze wsparciem Instytutu Diabetologii w Warszawie w trakcie autentycznej wizyty psychiatryczno-neurologicznej.

Opracowanie Katarzyna Liszcz – Asystentka Redaktorka Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery, prywatnie Mama rebornowa, rocznej Amelii.

publikacje Rampowiczki Kasi

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial