B-Tuch – Innowacyjny telefon komórkowy dla niewidomych

W dziejszych czasa mało kto wyobraża sobie życie bez telefonu komórkowego. Postęp technologiczny i sposób życia sprawiają, że telefony komórkowe stały się nieodłącznym elementem każdej egzystencji. Producenci prześcigają się w konstruowaniu  coraz co nowszych modeli z jeszcze większymi możliwościami. Komórki już dawno przestały być zwykłymi telefonami a stały się wielofunkcyjnymi urządzeniami począwszy od aparatu fotograficznego, kamery, zwykłego telefonu na drukarce kończąc. Do tej pory nikt jednak nie wymyślił telefonu niemal idealnego dla osób niepełnosprawnych. W końcu przyszedł czas na B-Touch.

Telefon komórkowy B-Touch stworzony został przez projektanta Zhenwei You iego głównym zadaniem jest ułatwić w jak największym stopniu życie niewidomym. Innowacyjna metoda zastosowana przy konstrukcji telefonu w przyszłości może posłużyć do zbudowania multimedialnej klawiatury do komputera posługującej się alfabetem Braile'a lub ekranów dotykowych interaktywnymi (podnoszącymi podnoszącymi się klawiszami – w zależności od potrzeb danych programów).

Urządzenie posiada dotykowy panel i oprócz zwykłego telefonu komórkowego może pełnić rolę skanera umożliwiający czytanie znaków w alfabecie Braille'a. Wystarczy tylko przyłożyc urządzenie do tekstu a po chwili usłyszeć można tekst, który chcieliśmy zobaczyć. 
Wielkie praktyczne i psychologiczne znaczenie w codziennym życiu ma także możliwość orientacji w otoczeniu. Dlatego projektant wyposażył gadżet w prosty nawigator, dzięki niemu osoba niewidoma może swobodnie poruszać się po mieście, domu czy parku omijając wszelkie przeszkody. Ponadto B-Touch ma zaimplementowany wykrywacz obiektów, który pozwala określić kolor i kształt znajdującego się przed niewidomym przedmiotu. 

Zniecierpliwością oczekujemy premiery tego telefonu!

 

źródło: www.komorkomania.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial