Bezpiecznik Szkolny

 

Film, w którym niepełnosprawni bohaterowie dzielą się swoimi doświadczeniami z wypadków i życia na wózku to materiał edukacyjny dostępny dla nauczycieli ze szkół w całej Polsce. Do filmu opracowano również scenariusz lekcji. Realizatorem projektu „Bezpiecznik Szkolny" jest Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina.

– Pomysł na projekt zrodził się w głowach osób, które uległy urazom kręgosłupa, poruszają się za pomocą wózka inwalidzkiego i po wypadku musiały nauczyć się żyć od nowa. Dzisiaj chcemy ostrzec młodych ludzi przed brawurą i bezmyślnością, która w ciągu paru sekund może zmienić życie o 180 stopni… – podkreśla Maciej Wiatrowski, autor Bezpiecznika.
Dodatkowo niepełnosprawni bohaterowie filmu w 15. szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu konińskiego przeprowadzą nieodpłatne warsztaty dla uczniów. Zajęcia odbywają się od czerwca do listopada 2016 r. W każdej szkole zaplanowano po dwa warsztaty dla dwóch różnych grup młodzieży. Takie zajęcia doskonale pobudzają wyobraźnię i zwiększają świadomość młodych ludzi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nad wodą.
Film do pobrania ze stronyhttp://bit.ly/2dakHWT
W celu otrzymania nieodpłatnego scenariusza lekcji do filmu prosimy o kontakt z Maciejem Wiatrowskim, e-mail: maciej.wiatrowski@podajdalej.org.pl
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 12 lat pomaga budować świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe. Więcej informacji na http://podajdalej.org.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial