Co siedzi w suplementach?

Ubawiłam się, czytając wstęp do bardzo pożytecznego wpisu i nie omieszkam Wam go zacytować:

Czego przemysł farmaceutyczny jeszcze nie wymyśli? Poczekajmy na tabletki dla dzieci, które zmotywują je do posprzątania pokoju… Ostatnio reklamy zaskakują mnie coraz bardziej. Wychodzi na to, że można mieć nietolerancje pokarmowe, ale spożywać żywność, które nam szkodzi. Co za wymysł?

Jak jeszcze tabletki "przyspieszające" odchudzanie z wyciągiem z kofeiny, zielonej herbaty, guarany nikogo nie dziwią, bo są na rynku od dawien dawna, tak to, co ostatnio wyrasta, jak grzyby po deszczu zdecydowanie tak.
Nie byłoby problemu, gdyby ludzie nie brali tego na poważnie, ale niestety tak nie jest. Ludzie oglądają reklamę jakiegoś środka farmaceutycznego po raz kolejny, więc w końcu idą do apteki i kupują.

Jeśli myślisz, że ta mała kolorowa tableteczka zmieni coś w Twoim ciele, to się grubo mylisz.

Co oferuje nam szeroki przemysł farmaceutyczny?

  • Tabletki na odchudzanie, które mają za zadanie "spalać" tkankę tłuszczową, przyspieszać metabolizm i hamować apetyt.
  • Tabletki na cellulit.
  • Tabletki z enzymem laktazą, dla tych, którzy mają nietolerancje laktozy i nie mogą spożywać mleka i produktów mlecznych, ponieważ nie wytwarzają tego enzymu. Jednak reklama próbuje wmówić Wam, że jak weźmiesz tabletkę, to spokojnie możesz wypić po niej kawę z mlekiem.
  • Syropy dla niejadków, dzięki, którym Twoje dziecko chętnie zje schabowego z ziemniakami.
  • Tabletki na uspokojenie, bo jak pokłócisz się z kimś, czy miałeś nerwową sytuację w pracy, to koniecznie musisz ją wziąć i po problemie.
  • Tabletki na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu.
  • Tabletki na odkwaszenie organizmu.

Oczywiście wszystkie powyższe pozycje to SUPLEMENTY DIETY, a jak człowiek widzi suplement, to znaczy, że może, a nawet musi go brać, bo na pewno pomoże!

Przejdę do sedna i obalę dla Was wspaniałe działanie wyżej wymienionych suplementów.

 

Ale o tym przeczytajcie już (i naprawdę warto) w artykule źródłowym: http://eatcleanngetlean.blogspot.com/2015/04/medycyna-xxi-wieku.html

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial