Czy posiadanie pasji jest w życiu ważne?

W tym artykule postaram się odpowiedzieć na powyższe pytanie oraz opowiedzieć wam trochę o moich zainteresowaniach.

Czym jest pasja?

Uważam że pasja jest w pewnym senie odzwierciedleniem nas samych, ponieważ każdego z nas interesują inne rzeczy dla jednych może być to np. sport dla innych malarstwo lub muzyka , i to jest właśnie w tym najlepsze że każdy z nas może znaleźć coś co będzie dla niego odpowiednie i przy tym świetnie się bawić, miło spędzić czas oraz zwierać nowe znajomości, np. jeśli ktoś interesuje się rękodziełem może być członkiem grupy na Facebooku o tej tematyce i dzielić się swoimi pracami, pomysłami ale również innym członkom grupy udzielać pomocy i wyrażać opinie.

Moje Pasje

Mam dwie pasje jedna jest ze mną od dziecka, druga mam wrażenie że przyszła z wiekiem.

Moją pierwszą pasją jest muzyka i śpiew, pamiętam że jako mała dziewczynka zawsze przychodząc do domu ze szkoły śpiewałam piosenki których nauczyłam się w szkole, często też słuchałam radia, kiedy byłam już trochę starsza dostałam swój pierwszy odtwarzacz mp3, pamiętam że bez przerwy siedziałam z słuchawkami w uszach, a kiedy już nauczyłam się tekstów wszystkich piosenek na pamięć szukałam nowych, tak jest do dziś.

Moim drugim ulubionym zajęciem jest czytanie. Jest to coś czym interesuje się stosunkowo krótko, jednak również daje mi ogrom satysfakcji. Jest to mój sposób na ucieczkę od problemów, ponieważ czytając bardzo często wczuwam się w to co przeżywa dana postać w książce którą obecnie czytam. Dzięki czytaniu również nie popełniam tak wielu błędów ortograficznych jak przedtem.

Na koniec chciała bym dodać iż w pasji nie chodzi o to aby robić coś na siłę jeśli jeszcze jej nie znaleźliśmy to nic złego, na pewno z czasem odkryjemy zajecie, które sprawi nam radość.

A jakie są wasze pasje i co zmieniły w waszym życiu?

Artykuł zrealizowany podczas stażu w ramach projektu „Aktywny Start” współfinansowanego ze Środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial