Daria Zawiałow – Dziewczyna pop

Dziewczyna pop, to czwarty studyjny album Darii Zawiałow. Tym razem Daria zabiera nas w podróż do Stanów Zjednoczonych.

Za produkcję tej płyty odpowiada Bartosz Dziedzic, który współpracuje także między innymi z Dawidem Podsiadło. Na tej płycie Daria opowiada bardziej wprost o swoich doświadczeniach.

Trzy rozdziały

Album Dziewczyna pop, został podzielony na trzy rozdziały. Pod każdym z nich kryją się cztery premierowe utwory, a wraz z nimi osobna historia, warstwa wizualna i miejsce na mapie USA.

Pierwszy z segmentów albumu – 92 – to podróż nie tylko do onirycznego i słonecznego Los Angeles, ale przede wszystkim podróż w czasie – do czasów pierwszych miłości, rozczarowań i pożegnań w życiu Darii.

Rozdział Pete Stop opowiada o momencie w życiu wokalistki, w którym pozwoliła sobie na zatrzymanie się w codziennym, życiowym pędzie i zaczęła marzyć o miłości, potrzebie stabilizacji. Z tego rozdziału pochodzi singiel „Z Tobą na chacie”, który był inspirowany podróżą Darii do Nowego Jorku w 2022 roku. Rok później, wokalistka nagrała tam teledysk do tego utworu oraz zrealizowała kolejną część materiałów wizualnych do całego projektu.

Ostatnia część tryptyku – rozdział Backdoor – to rozmyślanie artystki nad tym „co by było gdyby…”.  Utwory te od strony lirycznej są w głównej mierze abstrakcją i wytworem wyobraźni Darii. Jak sama opowiada: „są krzywym zwierciadłem moich obaw i lęków, które otworzyły tytułowe tylne drzwiczki w mojej głowie, których chyba nigdy nie chciałam otwierać. (…) Osadziłam ten rozdział na bezkresnej pustyni, na totalnym pustkowiu – nieopodal Arizony, tak aby zintensyfikować u odbiorcy poczucie bezsilności i samotności.”

Krótki opis poszczególnych utworów

Tytułowa „Dziewczyna pop”, to piosenka o dawnej miłości i o życiu jako artystka. Jest to popowa kompozycja. Myślę, że jednak w duecie z raperem także by się dobrze sprawdziła.

„Złamane serce jest ok”, bardziej żywa i rockowa. O rozczarowaniu miłością.

„Fifi Hollywood”, to piosenka o pozostawieniu przeszłości za sobą. Jak opisuje tę piosenkę Daria, to rozliczenie się z przeszłością. Na początku piosenki jest zapowiedź Dawida Podsiadło i Darii Zawiałow.

Kolejna piosenka, to „Ballaada o niej”. W przeciwieństwie do tytułu, nie jest to ballada, ale popowo-klubowy utwór. Jest to jednak hołd dla jej zmarłej babci, która była największą fanką Darii.

„Ballada punk (jak świry)” – O początkach miłości. Lekka piosenka do radia. To piosenka o najlepszym wypadzie Darii, jak sama opisuje.

„Z Tobą na chacie”, to jeden z singli. Taneczny utwór o budowaniu przyszłości z bliską osobą.

„Dziwna” – Lekka pop-rockowa kompozycja opisująca relację z obu stron.

„Intro on” – O milczeniu drugiej połówki, cierpieniu przez ciche dni. O tym, że czasem lepiej się pokłócić niż milczeć i o chęci związania z kimś swojej przyszłości.

Utwór „Supro”,  to piosenka z Taco Hemingway’em o kolejnej pierwszej miłości. Taco w tej radiowej kompozycji wykonuje jedną zwrotkę. Jak twierdzi Daria, piosenka napisana była z przymrużeniem oka.

„Bambi Sarenka” – Pop-rock o poświęceniu dla miłości i o ignorancji z drugiej strony.

„Ballada znad rzeki” – Kolejne rozliczenie się i pożegnanie z przeszłością. Tęsknota za tym co było.

„Tom Yum” – mimo, że bez duetu, to dość rapowa piosenka.

Zapraszam na mój Instagram: http://instagram.com/comarkaaa

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial