Dodatkowa praca z domu po godzinach lub wieczorem? Nasze 4 pomysły.

Posiadanie więcej niż jednego źródła dochodu jest jednym z najłatwiejszych sposobów na szybki zarobek. Pracując na etat, świetnym pomysłem jest znalezienie dodatkowego zajęcia. Możesz je realizować po godzinach w pracy lub wieczorem. Jakie są najpopularniejsze prace dodatkowe, które możesz wykonywać z domu? Ile możesz na nich zarobić i na czym polegają?

Masz zdolności artystyczne? Wykorzystaj je! Pracuj jako grafik lub twórca

Dla osób uzdolnionych artystycznie świetnym sposobem na zarobek będzie sprzedawanie swoich prac. Jeszcze kilkanaście lat temu zarabianie na własnej twórczości było dość trudne. Jednak wraz z popularyzacją internetu stało się to znacznie łatwiejsze.

Jeśli umiesz tworzyć grafikę cyfrową – rynek stoi dla Ciebie otworem. Bez większego wysiłku będziesz w stanie zarobić nawet dodatkowe 50% swojej miesięcznej wypłaty.. Na dedykowanych serwisach i portalach znajduje się mnóstwo zleceń od firm, które poszukują grafika chętnego stworzyć dla nich logo, plakat czy baner reklamowy. Ponadto, jest to świetny sposób na relaks po ciężkim dniu w biurze.

Nie tylko jednak grafika cyfrowa cieszy się rosnącą popularnością w sieci. Możesz pasjonować się szkicowaniem, malowaniem, modelowaniem lub rzeźbieniem – bez znaczenia. Udostępniając swoje prace w serwisie aukcyjnym lub dedykowanym portalu dla artystów zyskujesz pewność, że po jakimś czasie znajdą się chętni na zakup Twojej pracy. Trudno jest co prawda przewidzieć dokładny zarobek i czas jego uzyskania. Niemniej jednak będziesz w stanie dołożyć do swojego miesięcznego dochodu kolejne kilkaset złotych.

Praca dodatkowa jako copywriter – ile możesz zarobić?

Zdecydowanie najpopularniejszym zawodem pod kątem pracy zdalnej jest copywriter. Pojęcie to jest jednak dość szerokie. Jeśli chodzi o pracę dodatkową, najlepszym sposobem na zarobek będzie pisanie tekstów na strony internetowe.

Zazwyczaj teksty na strony internetowe rozliczanie są na zasadzie stawki na 1000 znaków ze spacjami. Optymalna kwota w tym wypadku wynosi około 5 zł/1000zzs – zdarzają się jednak zarówno lepiej, jak i gorzej płatne oferty. Wystarczy jednak, że każdego dnia po pracy napiszesz 3-4 teksty po 3000zzs każdy, a już będziesz w stanie doliczyć do swojej wypłaty od 900 do 1200 złotych.

Zleceń najłatwiej szukać jest na specjalnych stronach, oferujących możliwość rozliczenia bez konieczności zakładania własnej działalności. Na większości tego rodzaju platform konieczne jest wysłanie krótkiego tekstu próbnego, celem zweryfikowania umiejętności pisania. Zanim więc zdecydujesz się na rejestrację – postaraj się zdobyć podstawową wiedzę z zakresu copywritingu. Poczytaj o optymalizacji stron internetowych, copywritingu i rodzajach tekstów na strony.

Ankieter lub tajemniczy klient (zdalnie) – na czym to polega?

Jedną z najmniej skomplikowanych opcji zarobku po godzinach jest praca ankietera. Z tego względu niestety nie możesz liczyć na zbyt duży zarobek. Aby rozpocząć taką pracę, wystarczy zarejestrować się w jednym z wielu portali w sieci. Stawki za wypełnienie ankiety są bardzo zróżnicowane – podobnie jeśli chodzi o ilość ankiet do wypełnienia.

Nieco bardziej interesującą opcją jest wybranie jako dodatkowej pracy tajemniczego klienta. Co więcej – coraz więcej firm proponuje tego rodzaju pracę zdalnie, bez wychodzenia z domu. Zadanie polega na dokonaniu zakupu usług lub produktów w danym sklepie internetowym, a następnie wystawienie rzetelnej opinii na podstawie wzoru lub poprzez wypełnienie ankiety. Budżet, który przeznaczysz na zakupy, jest Ci zwracany przez zleceniodawcę – nie musisz więc przejmować się brakiem własnego nakładu finansowego.

Jeśli chodzi o zarobki, nie wyglądają one tak znacznie, jak w przypadku copywritingu – mogą być jednak całkiem satysfakcjonujące. Tajemniczy klient zazwyczaj zarabia około kilkuset złotych miesięcznie.

Własny blog – czy opłaca się go prowadzić?

Doskonałą formą relaksu, a przy okazji sposobem na zarobek jest prowadzenie własnego bloga. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju praca nie przyniesie szybko zbyt dużego zysku.

Istnieją dwie drogi, dzięki którym możesz zarabiać na własnym blogu – pieniądze z reklam na stronie i umowy z firmami. W obu przypadkach niezbędnym kryterium będzie popularność bloga. Jeśli ilość Twoich czytelników będzie oscylować w okolicach tysiąca lub więcej – zarobek już powinien być całkiem zadowalający.

Z reklam jednak w dłuższej perspektywie nie da się zarobić zbyt wiele. Znacznie bardziej opłacalne jest nawiązanie współpracy z firmą. Wynagrodzenie będziesz otrzymywać w zamian za reklamowanie danego produktu lub opisanie jakiejś usługi – możliwości pod tym kątem jest wiele.

Aby założyć swojego bloga, potrzebne są Ci przede wszystkim dwie rzeczy – dobra tematyka i lekkie pióro. Wybierz temat, na który możesz pisać z pasją i na którym się znasz. Jeśli będziesz konsekwentny i systematyczny – po jakimś czasie popularność Twojego bloga zacznie rosnąć.

Zobacz też: 17 pomysłów na dodatkową pracę z domu na blogu ZaradnyFinansowo.pl. Lista pomysłów + informacja jak zacząć + ile można zarobić?

Artykuł ekspercki

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial